Liga chorwacka - 18. kolejka 1. HNL: NK Osijek - Lokomotiva Zagrzeb 4-0 (0-0)

W meczu 18. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna NK Osijek wysoko wygrała z Lokomotivą Zagrzeb 4-0 (0-0). Mecz na Stadionie Gradskim vrt obejrzało 1 533 widzów.

18. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadion Gradski vrt | Widzów: 1533 | Arbiter: I. Bebek
P. Bočkaj 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki drużyna Lokomotivy Zagrzeb wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Lokomotivy Zagrzeb zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu NK Osijek była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lirim I z Lokomotivy Zagrzeb. Była to 31. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna NK Osijek wyszła w zmienionym składzie, za Dmytra Lyopę wszedł Marin Pilj. W 48. minucie żółtą kartkę dostał Myrto Uzuni z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Osijek w 54. minucie spotkania, gdy Mirko Marić strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Lirim I z Lokomotivy Zagrzeb i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 31. minucie. W 65. minucie żółtą kartką został ukarany Talys Oliveira, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Domagoj Drožđek, a murawę opuścił Marko Tolić.

W 67. minucie za Merveille'a Ndockyta wszedł Petar Bočkaj. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Jonowi Mersinajowi z Lokomotivy Zagrzeb. W tej samej minucie w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Dino Halilović wszedł za Indrita Tuciego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marin Pilj wywołał eksplozję radości wśród kibiców NK Osijek, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NK Osijek w 82. minucie spotkania, gdy László Kleinheisler strzelił trzeciego gola. Kibice NK Osijek nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josipa Špoljaricia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić László Kleinheisler. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola.

W 90. minucie w drużynie Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Josip Majić wszedł za Kristijana Jakicia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Petar Bočkaj.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Ivo Grbić
65′ Talys Alves Pereira Oliveira
Kristijan Jakić90′
 82′ 86′ László Kleinheisler
Oliver Petrak
46′ Dmytro Lopa
Marko Tolić66′
67′ Merveille Valthy Streeker Ndockyt
Lirim Kastrati31′ 62′
Mihael Žaper
Indrit Tuci74′
 54′ (k.) Mirko Marić
Josip Majić90′
67′  90′ Petar Bočkaj
Loren Maružin
Vedran Jugović
Domagoj Drožđek66′
Karlo Kamenar

Benedik Mioč

46′  78′ Marin Pilj

Marko Dugandžić

Jerry Uche Mbakogu

86′ Josip Špoljarić

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Już w najbliższą sobotę drużyna Lokomotivy Zagrzeb rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Dinamo Zagrzeb. Natomiast 15 grudnia Slaven Koprivnica zagra z zespołem NK Osijek na jego terenie.