Liga chorwacka - 12. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Hajduk Split 0-2 (0-1)

W pojedynku 12. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 21 listopada, jedenastka Slavenu Koprivnica przegrała z Hajdukiem Split 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Gradski Stadion.

V. Soldo 56' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 70 razy. Drużyna Hajduka Split wygrała aż 37 razy, zremisowała 23, a przegrała tylko 10.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Stipe Bačelić-Grgić został zmieniony przez Ivana Krstanovicia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Hajduka Split w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Mehmet Nayir.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hajduka Split.

W 54. minucie kartkę dostał Goran Paracki, piłkarz Slavenu Koprivnica. W następstwie utraty bramki trener Slavenu Koprivnica postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił obrońcę Damiana van Bruggena i na pole gry wprowadził napastnika Törlesa Knölla, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Bruno Bogojević wszedł za Bermudeza Jeffrena.

W 56. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Slavenu Koprivnica Vinko Soldo. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Slavenu Koprivnica: Karlo Lulić, Ivan Krstanović, na ich miejsce weszli: Miroslav Iličić, Martin Boakye. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Brnicia, Jaira zajęli: Ádám Gyurcsó, Jani Atanasov.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Stefan Simič82′
56′ (samob.) Vinko Soldo
Mario Vušković83′
55′ Damian van Bruggen
Mijo Caktaš
10′ Stipe Bačelić-Grgić
Bassel Zakaria Jradi
Nemanja Glavčić
Stanko Jurić
55′ Bermudez Suarez Jeffren
Ivan Brnić76′
88′ Karlo Lulić
Jairo de Macedo da Silva90′
Frano Mlinar
Marin Jakoliš
54′ Goran Paracki
Kristian Traychev Dimitrov
88′ 90′ Martin Boakye
Jani Atanasov90′
55′ Bruno Bogojević
Mario Čuić
88′ Miroslav Iličić
Ádám Gyurcsó76′
55′ Törles Knöll
Tonio Teklić
10′ 88′ Ivan Krstanović
Dimitrios Diamantakos

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Slavenu Koprivnica wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.