HNK Gorica - NK Osijek 1-0 (0-0). Liga chorwacka - 33. kolejka 1. HNL

W starciu 33. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 7 maja, drużyna HNK Gorica zwyciężyła z NK Osijek 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy.

A. Jovičić 48'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół NK Osijek zajmował drugie, natomiast drużyna HNK Gorica - trzecie miejsce.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół NK Osijek wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Drużyna HNK Gorica od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Serge'owi Martinsson-Ngoualemu z HNK Gorica. Była to 34. minuta spotkania.

Kibice NK Osijek nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Santiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ádám Gyurcsó. Drugą połowę jedenastka HNK Gorica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cheicka Keitę wszedł Krešimir Krizmanić.

Jedyną bramkę meczu dla HNK Gorica zdobył Aleksandar Jovičić w 48. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Jiloan Hamad.

W 65. minucie Matija Dvorneković został zastąpiony przez Sylvanusa Nimely'ego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom NK Osijek: Gutiemu w 79. i Mile Škoriciowi w 84. minucie. Po chwili trener HNK Gorica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Josip Mitrović, a murawę opuścił Jiloan Hamad.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie HNK Gorica doszło do zmiany. Ognjen Mudrinski wszedł za Matara Dieyego.

Igor Silva de Almeida
 48′ Aleksandar Jovičić
Mile Škorić84′
Nasiru Moro
Yevgen Cheberko
46′ Cheick Keita
Mario Jurčevič73′
34′ Serge Junior Martinsson-Ngouali
Mihael Žaper
90′ Jiloan Hamad
Damjan Bohar68′
Dario Špikić
Ádám Gyurcsó46′
Matthew Steenvoorden
Marin Pilj69′
65′ Matija Dvorneković
László Kleinheisler84′
90′ Matar Dieye
Ramón Nazareno Mierez
Leon Išek
Antonijo Ježina
46′ Krešimir Krizmanić
Dion Drena Beljo84′
90′ Josip Mitrović
Ivan Santini46′
90′ Ognjen Mudrinski
Filip Mekić
65′ Sylvanus Nimely

Przewaga jedenastki NK Osijek w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom HNK Gorica, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna NK Osijek w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.