• 5 .RB Lipsk (3 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi: Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 - FC Augsburg 1-1 (1-1)

W pojedynku 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 20 czerwca, jedenastka Fortuny Düsseldorf zremisowała z FC Augsburg 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Merkur Spiel-Arena.

F. Niederlechner 10'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FC Augsburg wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Florian Niederlechner wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Augsburg, strzelając gola w 10. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Philipp Max.

Drużyna Fortuny Düsseldorf wyrównała wynik meczu. W 25. minucie bramkę wyrównującą zdobył Rouwen Hennings. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Valona Berishy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na murawie, jak to często zdarzało się Fortunie Düsseldorf w tym sezonie, pojawił się Adam Bodzek, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Marcela Sobottkę. W 67. minucie w jedenastce FC Augsburg doszło do zmiany. André Hahn wszedł za Noah Sarenrena.

W 68. minucie Matthias Zimmermann został zastąpiony przez Jeana Zimmera. W tej samej minucie w drużynie Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Mathias Jorgensen wszedł za Andre'a Hoffmanna. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Nikowi Gießelmannowi z Fortuny Düsseldorf. Była to 79. minuta meczu.

Niedługo później trener FC Augsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Alfred Finnbogason, a murawę opuścił Florian Niederlechner. W 80. minucie Niko Gießelmann został zmieniony przez Markusa Suttnera, a za Valona Berishę wszedł na boisko Steven Skrzybski, co miało wzmocnić jedenastkę Fortuny Düsseldorf. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Richtera na Marka Suchego. W drugiej połowie nie padły gole.

Raphael Framberger
79′ 80′ Niko Gießelmann
Jeffrey Gouweleeuw
68′ Andre Hoffmann
Philipp Max
80′ Valon Berisha
Felix Uduokhai
46′ Marcel Sobottka
Carlos Gruezo
Kevin Stöger
Rani Khedira
Erik Thommy
Marco Richter89′
68′ Matthias Zimmermann
Noah Joel Sarenren Bazee67′
Kenan Karaman
Ruben Vargas
 25′ Rouwen Hennings
Florian Niederlechner  10′ 79′
Michael Rensing
Tomasz Koubek
46′ Adam Bodzek
Stephan Lichtsteiner
68′ Mathias Jorgensen
Jozo Stanić
80′ Markus Suttner
Marek Suchy89′
Alfredo Morales
Daniel Baier
Kelvin Ofori
André Hahn67′
68′ Jean Zimmer
Eduard Löwen
Dawid Kownacki
Reece Oxford
80′ Steven Skrzybski
Alfred Finnbogason79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Fortuny Düsseldorf przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FC Augsburg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.