Reklama

Reklama

Wach: Wystarczy jedna iskra, a będzie gorąco

- Jestem przygotowany na każdą ewentualność i jeśli trzeba będzie się bić dwanaście rund, to stoczę potyczkę na pełnym dystansie. A jeśli będzie potrzeba walczyć technicznie, to też się dostosuję - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Hamburgu Mariusz Wach (27-0, 15 KO), który już w sobotę skrzyżuje rękawice z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF i IBO, Władimirem Kliczko (58-3, 51 KO).

- Powiesiłem sobie na workach podobiznę Kliczki oraz poustawiałem jego podobizny, żeby się oswoić z przeciwnikiem. Robiłem już tak wcześniej. Przez cały obóz dzięki temu spotykałem się z nim dzień w dzień - żartował Polak, czwarty w historii naszego boksu pretendent do tytułu wszechwag.

- Tak naprawdę parę dni po walce dopiero opadnie całe ciśnienie. Podczas pojedynku oraz obozu przygotowawczego jesteśmy napięci i w każdym momencie możemy wybuchnąć. Teraz siedzimy spokojnie, ale wystarczy jedna iskra, by między naszymi obozami nagle zrobiło się gorąco. Na razie jednak wszystko jest ładnie i grzecznie. Całe napięcie schodzi dopiero tydzień-dwa po występie - przyznał Wach, zapytany o atmosferę pomiędzy oboma bokserami.

Potem pięściarze stanęli twarzą w twarz i trzeba przyznać, że żaden z nich nie chciał odpuścić. Patrzyli sobie głęboko w oczy znacznie dłużej niż to się zwyczajowo odbywa i dopiero po "interwencji" konferansjera i trenera Kliczki udało się ich "odczarować".

Walka Mariusz Wach kontra Władimir Kliczko odbędzie się 10 listopada podczas gali w Hamburgu. Oprócz "Wikinga" w ringu pojawi się jeszcze kilku innych polskich pięściarzy. Poniżej rozpiska sobotniej imprezy.

Rozkład walk

19:35 - Patryk Szymański - (rywal ogłoszony będzie wkrótce)

20:10 - Tony Harrison - Daniel Urbański

20:50 - Rakhim Czakijew - Andres Taylor

21:30 - Rafał Jackiewicz - Rick Godding

23:05, Mariusz Wach - Władimir Kliczko

Jeśli któryś z pojedynków zakończy się przed czasem, na gali wystąpi również nasz Michał Chudecki.

Zapraszamy na relację na żywo w INTERIA.PL!

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy