Reklama

Reklama

Z przymrużeniem oka: Piwo i RTL czy Wach w PPV i mineralną?

Zapraszamy na czwarty już odcinek "Z przymrużeniem oka", czyli cotygodniowy przegląd wydarzeń w świecie sportów walki w wersji light. W ostatnim tygodniu działo się i to sporo! Huck kolejny raz wygrał po sędziowskim wałku, człowiek, który boi się zadawać ciosy potwierdził walkę z "Diablo", a Polacy zaczęli wpłacać po 40 zł za możliwość obejrzenia walki Wacha z Kliczką. Ja się pytam jak żyć, panie premierze?

Poniedziałek, 29.10

Klasyk mawiał, że nie chce, ale musi. Oscar De La Hoya już nic nie musi, ale właściwie to nie wie czy chce, czy nie. Co jakiś czas bombarduje media informacją o planowanym powrocie, po czym szybko dementuje swoje plany. Patrząc na to, co wyprawia w ringu inny idol z młodzieńczych lat, Roy Jones Junior mam nadzieję, że Oscar do boksu nie wróci już nigdy. Idąc tropem innego klasyka wypada wyskoczyć po paru głębszych na mównicę i wykrzyczeć: Oscarze De La Hoyo, psie Sabo, nie idźcie tą drogą!

Wtorek, 30.10

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk szuka wielkich walk i wielkich wypłat. Po obiciu Danny’ego Greena i przymusowym rewanżu z Francisco Palaciosem przyszła pora na Jean-Marca Mormecka. Francuz nie tak dawno temu błysnął walką z Władimirem Kliczką, w której zadał 3 (słownie trzy) celne ciosy. Jak będzie w formie, to Włodarczyka trafi z pięć razy, więc "Diablo" musi uważać.

Reklama

Środa, 31.10

Kiedyś bokserzy mieli jaja. Walki Muhammada Alego z Joe Frazierem to było coś! Albo konfrontacje Micky’ego Warda z Arturo Gattim lub pojedynek Marvina Haglera z Thomasem Hearnsem. A dzisiaj? Dzisiaj liczą się pieniądze, głupie gadanie w mediach i łatwe obrony powstających jak grzyby po deszczu mistrzowskich pasów mniej lub bardziej poważnych federacji. Mam odruch wymiotny czytając kolejne wynurzenia Manny’ego Pacquiao i Floyda Mayweathera Juniora na temat ich walki, do której - moim skromnym  zdaniem - nigdy nie dojdzie.

Czwartek, 1.11.

Rozum podpowiada gładką porażkę przez KO, serce pasjonujący bój, a serce połączone z paroma piwami efektowną wygraną Mariusza Wacha nad Władimirem Kliczką. Tyle, że na piwo może zabraknąć. Sobotnia gala z Hamburga będzie transmitowana w PPV. Platforma n podała cenę za wykupienie usługi - 40 zł. Jest też alternatywa w postaci niemieckiego RTL-u. I piwa.

Piątek, 2.11.

Być może już niedługo polskim kibicom przypomni się Mike Mollo. Bokser z niego średni, ale zyskał w Polsce sławę po walce z Andrzejem Gołotą, którą "Endrju" gładko wygrał na punkty i poważnie obił Amerykanina, ale okupił solidną opuchlizną lewego oka. Teraz na oczy powinien uważać Artur Szpilka. Mollo i "Szpila" przyznali, że ich obozy prowadzą negocjacje w sprawie walki, która miałaby się odbyć na początku 2013 roku w Chicago. Jeżeli Mollo przygotuje się jak na Gołotę, Szpilkę czekać będzie niezły, jak na ten etap kariery, sprawdzian. W innym wypadku zaliczy kolejny spacerek i gładkie KO.

Sobota, 3.11.

Pamiętacie jak histeryzował Marco Huck po kontrowersyjnej porażce z Aleksandrem Powietkinem? Jakoś mi go nie żal. Przynajmniej raz mógł się poczuć jak jego rywale, którzy notorycznie przegrywają w Niemczech, chociaż ich porażki widzą tylko sędziowie oceniający walki. W sobotni wieczór doświadczył tego 42-letni Firat Arslan. Mam nadzieję, że któregoś dnia dojdzie do walki naturalizowanego Niemca z "Diablo" lub Mateuszem Masternakiem, a nasze chłopaki nie dadzą się sędziom wykazać i wygrają przed czasem.

Niedziela, 4.11.

Na razie "Master" będzie walczył o tytuł mistrza Europy. Jeżeli rzeczywiście zamierza podbić światowe ringi, to 15 grudnia musi wciągnąć nosem Juho Haapoję. Inne rozstrzygnięcie będzie sensacją, a porażka kompromitacją naszego pięściarza.

Autor: Dariusz Jaroń

***

Ruszamy w INTERIA.PL z nowym cyklem artykułów. W każdy poniedziałek będziemy podsumowywać wydarzenia minionego tygodnia związane ze sportami walki z przymrużeniem oka. Bo nie samą walką człowiek żyje. Miłej lektury!

Nie masz dość? Przeczytaj poprzednie odcinki cyklu:

Z przymrużeniem oka (odcinek 1): M jak Mamed

Z przymrużeniem oka (odcinek 2): Burneika tęskni za Najmanem

Z przymrużeniem oka (odcinek 3): Cios Kliczki w politykę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama