Newport County AFC - Cheltenham Town FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 45. kolejka League Two

1 maja na Rodney Parade odbył się mecz 45. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Cheltenham Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Newport County 1-0.

J. Labadie 4'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą szósty i pierwszy zespół League' Two.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Joss Labadie dla drużyny Newport County. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Anthony Hartigan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Newport County.

Na drugą połowę zespół Cheltenham Town wyszedł w zmienionym składzie, za Charliego Raglana wszedł Callum Wright. W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Scotta Bennetta z Newport County, a w 56. minucie Alfie Maya z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie Sam Smith został zastąpiony przez Andrew Williamsa. Trener Cheltenham Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Indianę Dencheva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Alfie May. W 64. minucie w drużynie Cheltenham Town doszło do zmiany. Finn Azaz wszedł za George'a Lloyda.

Niedługo później trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Nicky Maynard, a murawę opuścił Lewis Collins. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cheltenham Town: Benowi Tozerowi w 88. minucie i Sean Longowi w piątej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Sean Long90′
55′ Scott Bennett
Ben Peter Anthony Tozer88′
 4′ Joss Labadie
Sam Smith63′
80′ Lewis Collins
Indiana Denchev Vassilev63′
80′ Nicky Maynard
Callum Wright46′
Ryan Taylor
Andrew Williams63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna Cheltenham Town w drugiej połowie dokonała czterech zmian.