Lincoln City - Hull City AFC 1-2 (0-1). Liga angielska - 44. kolejka League One

24 kwietnia na LNER Stadium odbyło się spotkanie 44. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Hull City. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull City 2-1.

M. Wilks 83'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się czwarta i pierwsza drużyna League' Onego.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hull City w czwartej minucie spotkania, gdy Josh Magennis strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Lewie Coyle.

Między 17. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lincoln City i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Tygrysów”.

Na drugą połowę zespół Hull City wyszedł w zmienionym składzie, za George'a Honeymana wszedł Reece Burke. W 57. minucie kartkę dostał Mallik Wilks z Hull City.

W 62. minucie za Jorge Granta wszedł Cohen Bramall. A trener Hull City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gavina Whyte'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Keane Lewis-Potter. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Lewis Montsma. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Anthony Scully.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Hull City doszło do zmiany. Daniel Crowley wszedł za Regana Slatera. Chwilę później trener Lincoln City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł James Jones, a murawę opuścił Adetayo Edun. W tej samej minucie Conor McGrandles został zmieniony przez Liama Bridcutta, a za Anthony'ego Scully'ego wszedł na boisko Tom Hopper, co miało wzmocnić jedenastkę Lincoln City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josha Magennisa na Toma Eavesa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hull City w 83. minucie spotkania, gdy Mallik Wilks zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Tomowi Eavesowi, zawodnikowi Hull City.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Lewie Coyle
 65′ Lewis Lee Montsma
Alfie Jones
Timothy Joel Eyoma
Jacob Greaves
73′ Adetayo Oluwatosin Olusegun Edun
Callum Roddie Elder
35′ 73′ Conor McGrandles
Regan Slater68′
78′ Anthony Richard Scully
Mallik Wilks  83′ (k.) 57′
Brennan Price Johnson
Keane Lewis-Potter65′
Morgan Elliot Rogers
Greg Docherty
30′ 62′ Jorge Grant
George Honeyman17′ 46′
Callum Damian Peter Morton
Joshua Brendan David Magennis  4′ 74′
Sam Long
George Long
62′ Cohen Conrad Bramall
Reece Burke46′
Harry John Anderson
Josh Emmanuel
73′ Liam Robert Bridcutt
Daniel Crowley68′
73′ James Charles Jones
Richard Smallwood
Max Harrison Sanders
Gavin Whyte65′
78′ Thomas Edward Hopper
Tom Eaves74′ 88′

Przewaga drużyny Lincoln City w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Lincoln City, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.