Liga angielska - 33. kolejka League Two: Salford City FC - Plymouth Argyle FC 2-3 (0-1)

11 lutego na The Peninsula Stadium odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Salford City i Plymouth Argyle. Starcie zakończyło się zwycięstwem Plymouth Argyle 3-2. Na stadionie zasiadło 2 297 widzów.

33. kolejka Anglia - League Two
2020-02-11 20:45 | Stadion: The Peninsula Stadium | Widzów: 2297 | Arbiter: P. Marsden
R. Hardie 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Plymouth Argyle w 19. minucie spotkania, gdy Byron Moore zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Antoni Sarcevic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Greens”.

Między 52. a 54. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Adam Rooney został zmieniony przez Brandona Thomasa-Asante'a.

W tej samej minucie w jedenastce Salford City doszło do zmiany. James Wilson wszedł za Toma Elliotta.

Zespół Salford City wyrównał wynik meczu. W 62. minucie James Wilson wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Brandon Thomas-Asante.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Plymouth Argyle przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Antoni Sarcevic. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trener Plymouth Argyle wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joela Granta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luke Jephcott. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie gola wyrównującego strzelił James Wilson. Asystę przy bramce zanotował Bruno Andrade.

W 78. minucie George Cooper został zmieniony przez Ryana Hardiego, a za Danny'ego Mayora wszedł na boisko Joshua Grant, co miało wzmocnić drużynę Plymouth Argyle. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Andrade'a na Craiga Conwaya. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Scottowi Woottonowi, zawodnikowi gości.

Piłkarze Plymouth Argyle odpowiedzieli strzeleniem gola. Minutę później wynik ustalił Ryan Hardie. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Scott Wootton.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Alex Palmer
52′ Jack Baldwin
Antoni Sarcevic  67′ 54′
61′ Tom Elliott
Byron Moore  19′
61′ Adam Rooney
Luke Jephcott68′
78′ Bruno Miguel Carvalho Andrade
Callum McFadzean
Chris Neal
Michael Cooper
Oscar Threlkeld
Joshua Grant88′
78′ Craig Ian Conway
Conor Grant
Richard Towell
Joel Grant68′
61′ Brandon Thomas-Asante
Adam Randell
61′  62′, 69′ James Wilson
Dominic Telford

Ryan Hardie78′  90′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Salford City, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Plymouth Argyle będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Crewe Alexandra FC. Tego samego dnia Stevenage FC będzie gościć jedenastkę Salford City.