Liga angielska - 33. kolejka League Two: Crewe Alexandra FC - Crawley Town FC 2-1 (0-0)

11 lutego na Alexandra Stadium odbyło się starcie 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Crewe Alexandra i Crawley Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crewe Alexandra 2-1. Na stadionie stawiło się 3 314 widzów.

33. kolejka Anglia - League Two
2020-02-11 20:45 | Stadion: Alexandra Stadium | Widzów: 3314 | Arbiter: D. Drysdale
Crewe Alexandra FC
Crawley Town FC
2
1
C. Porter 72',90'
N. Ferguson 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Crewe Alexandra wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół Crawley Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Crewe Alexandra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie kartką został ukarany George Francomb, piłkarz gości. Kibice Crawley Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Masona Enigbokana-Bloomfielda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ollie Palmer. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

W 58. minucie Ashley Nadesan został zmieniony przez Rickiego Germana. Po chwili trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Callum Ainley, a murawę opuścił Oliver Finney. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Crawley Town: Danniemu Bulmanowi w 67. i Reece'owi Gredze-Coksowi w 68. minucie.

W tym czasie to zawodnicy Crewe Alexandra otworzyli wynik. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Chris Porter. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w zespole Crewe Alexandra za Stephena Walkera wszedł Owen Dale, a w jedenastce Crawley Town Reece Grego-Cox zmienił Nathana Fergusona. Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Luke'owi Offordowi z drużyny gospodarzy. W 84. minucie Nathan Ferguson wyrównał wynik meczu z karnego.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Crewe Alexandra przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Chris Porter po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy bramce zanotował Owen Dale.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Callumowi Ainleyowi, zawodnikowi Crewe Alexandra. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jamie Sendles-White
73′ Stephen Walker
David Sesay
Charlie Kirk
Jordan Tunnicliffe
65′ Oliver Finney
Dannie Bulman67′
James Jones
Ashley Nadesan58′
83′ Luke Offord
Ollie Palmer57′
Ryan Wintle
Tarryn Allarakhia
 72′ (k.), 90′ Chris Porter
Reece Grego-Cox68′ 73′
Dave Richards
Thomas McGill
Nicky Hunt
Mason Enigbokan-Bloomfield57′
65′ 90′ Callum Ainley
Ricky German58′
73′ Owen Dale

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Crewe Alexandra w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Crawley Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Carlisle United FC. Tego samego dnia Plymouth Argyle FC będzie gościć zespół Crewe Alexandra.