Liga angielska - 33. kolejka League One: Shrewsbury Town - Accrington Stanley 0-2 (0-1)

W spotkaniu 33. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 11 lutego, drużyna Shrewsbury Town przegrała z Accrington Stanley 0-2 (0-1). Mecz na Montgomery Waters Meadow obejrzało 4 699 widzów.

33. kolejka Anglia - League One
2020-02-11 20:45 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 4699 | Arbiter: O. Yates
Shrewsbury Town FC
Accrington Stanley FC
0
2
B. Grant 13'
J. Clark 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Shrewsbury Town wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartkę dostał Omar Beckles, piłkarz Shrewsbury Town.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Accrington Stanley (”Stanley”) w 13. minucie spotkania, gdy Bobby Grant zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jordan Clarke.

W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Conorowi McAleny'emu z Shrewsbury Town. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Accrington Stanley.

Na drugą połowę drużyna Shrewsbury Town wyszła w zmienionym składzie, za Scotta Golbourne'a wszedł Sam Hart. W 58. minucie Callum Lang został zastąpiony przez Daniela Udoha.

Po chwili trener Accrington Stanley postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Offrande Zanzala, a murawę opuścił Bernard Ashley-Seal. W 70. minucie arbiter przyznał kartkę Ethanowi Ebanksowi-Landellowi z jedenastki gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Jordan Clarke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Accrington Stanley, strzelając kolejnego gola w 71. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Ross Sykes.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Accrington Stanley doszło do zmiany. Sam Finley wszedł za Séamusa Conneelego. A kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Seana Gossa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Donald Love. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stanley: Callumowi Johnsonowi w 80. i Dionowi Charlesowi w 86. minucie.

W 81. minucie w zespole ”Stanley” doszło do zmiany. Lamine Sherif wszedł za Bobby'ego Granta. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Josef Bursik
9′ Omar Beckles
Séamus Conneely72′
70′ Ethan Ebanks-Landell
Mark Hughes
46′ Scott Golbourne
Callum Johnson80′
75′ Donald Love
Sadou Diallo
58′ Callum Lang
Bernard Patrick Ashley-Seal66′
Jason Cummings
Dion Charles86′
28′ Conor McAleny
Bobby Grant  13′ 81′
Max O’Leary
Toby Savin
46′ Sam Hart
Sam Finley72′
75′ Sean Goss
Lamine Kaba Sherif81′
58′ Daniel Udoh
Offrande Zanzala66′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Accrington Stanley pokazał dwie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Accrington Stanley będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Lincoln City. Tego samego dnia Portsmouth FC będzie gościć drużynę Shrewsbury Town.