Liga angielska - 22. kolejka League Two: Forest Green Rovers FC - Swindon Town FC 2-2 (0-2)

21 grudnia na The New Lawn w Nailsworth odbyło się starcie 22. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Forest Green Rovers i Swindon Town. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 4 216 widzów.

22. kolejka Anglia - League Two
2019-12-21 16:00 | Stadion: The Innocent [Insert Name Here] Stadium | Widzów: 4216 | Arbiter: R. Lewis
E. Doyle 16',35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Swindon Town wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mathieu Baudry'emu ze Swindon Town. Była to dziewiąta minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swindon Town w 16. minucie spotkania, gdy Eoin Doyle zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Rob Hunt.

W 35. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Eoin Doyle ze Swindon Town. Przy strzeleniu gola pomógł Kaiyne Woolery.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Forest Green Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mathewa Stevensa wszedł James Morton.

Niedługo później Joseph Mills wywołał eksplozję radości wśród kibiców Forest Green Rovers, zdobywając bramkę w 55. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Forest Green Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Elliotta Freara i na pole gry wprowadził napastnika Aarona Collinsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 76. minucie kartkę obejrzał Carl Winchester z jedenastki gospodarzy. W tej samej minucie Liam Kitching został zmieniony przez Nathana McGinleya.

Chwilę później trener Swindon Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Daniel Rose, a murawę opuścił Michael Doughty. W doliczonej trzeciej minucie meczu w zespole Swindon Town doszło do zmiany. Diallang Jaiyesimi wszedł za Keshiego Andersona.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Forest Green Rovers przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Joseph Mills wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Ebou Adams.

Minutę później w zespole Swindon Town doszło do zmiany. Ellis Iandolo wszedł za Kaiyne'a Woolery'ego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Mathieu Baudry9′
76′ Liam Kitching
Paul Caddis
 55′, 90′ Joseph Mills
Anthony Grant
65′ Elliott Frear
Jerry Yates
76′ Carl Winchester
Eóin Doyle  16′, 35′
46′ Mathew Stevens
Gabriel Zakuani
76′ Nathan McGinley
Ellis Iandolo90′
46′ James Morton
Lloyd Isgrove
65′ Aaron Collins
Daniel Rose77′
Junior Mondal
Diallang Jaiyesimi90′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Swindon Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Cambridge United FC. Tego samego dnia Stevenage FC będzie gościć drużynę Forest Green Rovers.