Liga angielska - 22. kolejka League One: Doncaster Rovers - Accrington Stanley 1-1 (0-0)

W starciu 22. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 21 grudnia, drużyna Doncasteru Rovers zremisowała z Accrington Stanley 1-1 (0-0). Mecz na The Keepmoat Stadium obejrzało 7 444 widzów.

22. kolejka Anglia - League One
2019-12-21 16:00 | Stadion: The Keepmoat Stadium | Widzów: 7444 | Arbiter: A. Haines
Doncaster Rovers FC
Accrington Stanley FC
1
1
J. Taylor 57'
O. Zanzala 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Accrington Stanley (”Stanley”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Accrington Stanley zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka ”Wikingów” wyszła w zmienionym składzie, za Reece'a Jamesa wszedł Joe Wright.

Wysiłki podejmowane przez zespół Doncasteru Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Jon Taylor dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł James Coppinger.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Madger Antonio z zespołu gospodarzy. Była to 69. minuta pojedynku. Niedługo później trener ”Stanley” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Joe Pritcharda. Na boisko wszedł Sean McConville, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener Doncasteru Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Niall Ennis, a murawę opuścił James Coppinger.

W 78. minucie Kwame Thomas został zastąpiony przez Rakisha Binghama. W tej samej minucie w drużynie Accrington Stanley doszło do zmiany. Offrande Zanzala wszedł za Colby'ego Bishopa.

Piłkarze ”Stanley” odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Offrande Zanzala. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mark Hughes
46′ Reece James
Callum Johnson
Cameron John
Jerome Opoku
77′ James Coppinger
Ross Sykes
69′ Madger Antonio Gomes Ajú
Jordan Clarke
Kieran Sadlier
Sam Finley
Ben Sheaf
Joe Cameron Pritchard72′
 57′ Jon Taylor
Colby Bishop78′
78′ Kwame Thomas
Dion Charles
Louis Jones
Dimitar Evtimov
Donervon Joseph Daniels
Ajibola Alese
46′ Joe Wright
Ben Barclay
78′ Rakish Bingham
Harvey Rodgers
77′ Niall Ennis
Sadou Diallo
Alfie May
Sean McConville72′
Max Watters
Offrande Zanzala78′  82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”Wikingom” pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Accrington Stanley w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższy czwartek drużyna Accrington Stanley zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Blackpool FC. Tego samego dnia Peterborough United FC będzie gościć drużynę Doncasteru Rovers.