Liga angielska - 22. kolejka League One: Burton Albion FC - Rochdale AFC 3-1 (2-1)

21 grudnia na Pirelle Stadium w Burton-upon-Trencie odbyło się starcie 22. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Burton Albion i Rochdale. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Burton Albion 3-1. Na stadionie zasiadło 2 298 widzów.

22. kolejka Anglia - League One
2019-12-21 16:00 | Stadion: Pirelli Stadium | Widzów: 2298 | Arbiter: G. Salisbury
C. Camps 2'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Burton Albion wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Callum Camps. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Rekeil Pyke.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 11. minucie Ryan Edwards wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Liam Boyce.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Burton Albion w 18. minucie spotkania, gdy Lukas Akins zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 32. minucie Oliver Rathbone zastąpił Stephena Dooleya.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Jimmy'ego Ryana i na pole gry wprowadził napastnika Aarona Wilbrahama. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie w zespole Rochdale doszło do zmiany. Kwadwo Baah wszedł za Rekeila Pyke'a.

Po chwili trener Burton Albion postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Joe Sbarra, a murawę opuścił Oliver Šarkić.

Dopiero w drugiej połowie Liam Boyce wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burton Albion, strzelając kolejnego gola w 82. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Scott Fraser.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Michael Jordan Williams
 11′ 90′ Ryan Edwards
Callum Camps  2′
86′ Scott Fraser
Matt Done
Kieran Wallace
Jimmy Keohane
69′ Oliver Šarkić
Oliver Rathbone32′
 82′ Liam Boyce
Jimmy Ryan55′
 18′ (k.) Lukas Akins
Rekeil Pyke61′
Ben Garratt
Jay Lynch
Teddy Sharman-Lowe
Stephen Dooley32′
90′ Ben Hart
Calvin Andrew
86′ Reece Hutchinson
Kwadwo Baah61′
69′ Joe Sbarra
Matty Gillam
Chris Kelan Beardsley
Fabio Tavares

Aaron Wilbraham55′

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek drużyna Rochdale rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Fleetwood Town FC. Tego samego dnia Tranmere Rovers FC zagra z zespołem Burton Albion na jego terenie.