42. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Swindon Town FC 2-2 (1-1)

13 kwietnia na Boundary Park odbyło się starcie 42. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Swindon Town. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 4 064 widzów.

K. Bennett 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów zespół Oldham AFC wygrał 17 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Samuel Edmundson.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Doughty'ego ze Swindon Town, a w drugiej minucie doliczonego czasu Samuela Edmundsona z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Swindon Town odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Michael Doughty. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie Chris O'Grady został zmieniony przez Jose Baxtera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swindon Town w 60. minucie spotkania, gdy Kyle Bennett strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Theo Robinson.

Po chwili trener Oldham AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mohamad Sylla, a murawę opuścił Mohamed Maouche.

Zawodnicy Oldham AFC nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 70. minucie Johan Branger wyrównał wynik meczu.

W 73. minucie w drużynie Oldham AFC doszło do zmiany. Oladapo Afolayan wszedł za Johana Brangera. A trener Swindon Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamesa Dunne'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kaiyne Woolery. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jak McCourt, Ben House, a na ich miejsce weszli Michael Doughty, Daniel Rose.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Dion Conroy
 7′ 45′ Samuel George Alan Edmundson
Kyle Knoyle
Thomas Hamer
Ali Koiki
Alexander Iacovitti
Luke Woolfenden
 70′ 73′ Johan Okeiths Branger Engone
Michael Doughty  45′ (k.) 32′ 82′
64′ Mohamed Maouche
Daniel Rose82′
Christopher Missilou
Kaiyne Woolery76′
58′ Chris O'Grady
James Dunne76′
64′ Mohamad Sylla
Jak McCourt82′
73′ Oladapo Afolayan
Ben House82′
58′ Jose Baxter
Marc Richards
Jonathan Benteke Lifeka

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.