42. kolejka League Two: Morecambe FC - Grimsby Town FC 1-1 (0-0)

W starciu 42. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Morecambe zremisował z Grimsby Town 1-1 (0-0). Mecz na Globe Arena obejrzało 1 897 widzów.

C. Vernam 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Morecambe wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Morecambe nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vadaine'a Olivera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Richie Bennett. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 67. minucie Kevin Ellison został zmieniony przez Aarona Collinsa.

Po chwili trener Grimsby Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Harry Clifton, a murawę opuścił Harry Cardwell. W 79. minucie w zespole Morecambe doszło do zmiany. Jordan Cranston wszedł za Piera Mingoię.

W tym czasie piłkarze Morecambe nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Aaron Collins.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Grimsby Town: Alex Whitmore, Reece Hall-Johnson, a na ich miejsce weszli Sebastian Ring, Martyn Woolford.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Charles Vernam. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kristian Dennis.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Charles Vernam  88′
67′ Kevin Ellison
Joe Grayson
Andrew Fleming
Jake Hessenthaler
79′ Piero Mingoia
Sebastian Ring83′
Aaron Wildig
Martyn Woolford83′
63′ Richie Bennett
Kristian Dennis
Liam Mandeville
Harry Cardwell76′
Mark Halstead
Sam Russell
79′ Jordan Cranston
Harry Clifton76′
67′  80′ (k.) Aaron Collins
Reece Hall-Johnson83′
63′ Vadaine Oliver
Rumarn Burrell

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.