42. kolejka League One: Oxford United FC - AFC Wimbledon 0-0

13 kwietnia na The Kassam Stadium odbył się mecz 42. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Wimbledon. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 7 678 widzów.

42. kolejka Anglia - League One
2019-04-13 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 7678 | Arbiter: A. Young
Oxford United FC
AFC Wimbledon
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań zespół Wimbledon wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Wimbledon postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Anthony'ego Hartigana i na pole gry wprowadził napastnika Shane'a McLoughlina, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 68. minucie Luke Garbutt zastąpił Jamesa Henry'ego.

W 69. minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Jordan Graham wszedł za Johna Mousinha. W tej samej minucie trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jamie Mackie, a murawę opuścił Jerome Sinclair. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Wimbledon: Anthony'emu Wordsworthowi w 73. i Shane'owi McLoughlinowi w 80. minucie.

Aaron Ramsdale
68′ Luke Garbutt
Paul Kalambayi
Robert Dickie
William Nightingale
Sam Long
Steve Seddon
69′ John Mousinho
Joe Pigott74′
69′ Jerome Sinclair
James Hanson
Jack Stevens
Joe McDonnell
Samir Carruthers
Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
69′ Jordan Graham
Dylan Edward Connolly74′
Michael Kwaku Folivi
Malachi Napa
Shane McLoughlin55′ 80′
68′ James Henry
Mitchell Bernard Pinnock90′
69′ Jamie Mackie

Jedenastka Oxford Utd zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników Wimbledon była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Wimbledon pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.