42. kolejka League One: Bristol Rovers FC - Bradford City AFC 3-2 (1-1)

W pojedynku 42. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 13 kwietnia, jedenastka Bristolu Rovers zwyciężyła z Bradford City 3-2 (1-1). Mecz na Memorial Stadium obejrzało 8 418 widzów.

42. kolejka Anglia - League One
2019-04-13 16:00 | Stadion: Memorial Stadium | Widzów: 8418 | Arbiter: M. Salisbury
N. Knight-Percival 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Bristolu Rovers wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bradford City w 16. minucie spotkania, gdy Lewis O'Brien zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Liamowi Sercombe'owi z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół Bristolu Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Jonson Clarke-Harris. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Liam Sercombe.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 56. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Trener Bristolu Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Rodmana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tom Nichols. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 72. minucie Ollie Clarke dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł Edward Upson.

W 74. minucie Sean Scannell został zastąpiony przez George'a Millera. Chwilę później trener Bradford City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Billy Clarke, a murawę opuścił Eoin Doyle. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Bristolu Rovers doszło do zmiany. Stuart Sinclair wszedł za Olliego Clarke'a.

Niedługo później Nathaniel Knight-Percival wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bradford City, strzelając kolejnego gola w 90. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Jacoba Butterfielda.

W doliczonej drugiej minucie meczu w zespole Bristolu Rovers doszło do zmiany. Alex Jakubiak wszedł za Liama Sercombe'a.

Szybko po stracie bramki drużyna Bristolu Rovers ponownie objęła prowadzenie. Minutę później Jonson Clarke-Harris ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-2. Asystę przy golu zanotował Tareiq Holmes-Dennis.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Sean Scannell74′
 72′ 81′ Ollie Clarke
Jack Payne
66′ Abumere Tafadzwa Ogogo
Jacob Butterfield
31′ 90′ Liam Sercombe
Nathaniel Knight-Percival  90′
56′ Edward Upson
Lewis O'Brien  16′
 38′, 90′ 57′ Jonson Clarke-Harris
Josh Wright
71′ Tom Nichols
Hope Akpan
81′ Stuart Sinclair
Jermaine Anderson
90′ Alex Jakubiak
Daniel Devine
Gavin Reilly
Billy Clarke78′
71′ Alex Rodman
George Miller74′

Arbiter nie ukarał zawodników Bradford City żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Bradford City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.