42. kolejka League One: Barnsley FC - Fleetwood Town FC 4-2 (2-0)

13 kwietnia na Oakwell Stadium odbyło się starcie 42. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Barnsley FC i Fleetwood Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Barnsley FC 4-2. Na stadionie zasiadło 11 243 widzów.

W. Burns 77'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Barnsley FC (”The Tykes”) otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył Mike-Steven Bähre. Przy strzeleniu gola pomógł Jacob Brown.

Jedenastka Fleetwood Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie wynik na 2-0 podwyższył Cauley Woodrow. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom The Tykes: Cameronowi McGeehanowi w 35. i Daniemu Pinillos w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Ross Wallace, Lewie Coyle z zespołu gości. W 61. minucie Ross Wallace został zmieniony przez Paddego Maddena.

Zawodnicy Fleetwood Town odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie bramkę kontaktową zdobył Ched Evans. To już szesnaste trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Harry Souttar.

W 65. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Harry Souttar osłabiając tym samym drużynę Fleetwood Town.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barnsley FC w 70. minucie spotkania, gdy Cameron McGeehan strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Mamadou Thiam.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Barnsley FC doszło do zmiany. Callum Styles wszedł za Mike-Stevena Bährego. A trener Fleetwood Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Harrisona Bigginsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ashley Hunter. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Wes Burns. Bramka padła po podaniu Lewie Coyle'a.

Prawie natychmiast Jacob Brown wywołał eksplozję radości wśród kibiców Barnsley FC, strzelając kolejnego gola w 79. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Dani Pinillos.

Chwilę później trener ”The Tykes” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Ryan Hedges, a murawę opuścił Mamadou Thiam. W 88. minucie Jacob Brown został zmieniony przez Jordana Greena, co miało wzmocnić zespół Barnsley FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ashleya Nadesana na Barry'ego Crowe'a-Baggleya. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Lewie Coyle58′
42′ Daniel Pinillos González
Ashley Eastham
Ethan Pinnock
James Husband
Jordan Williams
Nathan Sheron
 21′ 72′ Mike-Steven Bähre
Harry Souttar65′
 70′ 35′ Cameron McGeehan
Ashley Hunter72′
Alex Mowatt
Ross Wallace58′ 61′
 34′ Cauley Woodrow
Ched Evans  64′
 79′ 88′ Jacob Brown
Ashley Nadesan90′
83′ Mamadou Thiam
Macauley Southam-Hales
88′ Jordan Green
Harrison Biggins72′
Victor Adeboyejo
Barry Crowe-Baggley90′
83′ Ryan Hedges
Lawrence Smith
72′ Callum Styles
Paddy Madden61′

Arbiter wręczył dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Fleetwood Town, a zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.