42. kolejka Championship: Derby County - Bolton Wanderers FC 4-0 (2-0)

13 kwietnia na Pride Park Stadium odbył się mecz 42. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i Boltonu Wanderers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Derby County 4-0. Na stadionie stawiło się 26 602 widzów.

42. kolejka Anglia - Championship
2019-04-13 16:00 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 26602 | Arbiter: A. Davies
Derby County
Bolton Wanderers FC
4
0
C. Bryson 37'
M. Mount 45',55',82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 77 pojedynków drużyna Derby County (”Barany”) wygrała 40 razy i zanotowała 24 porażki oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut drużyna ”Baranów” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bradleya Johnsona z Derby County, a w 31. minucie Sammego Ameobiego z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Craig Bryson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Derby County, zdobywając bramkę w 37. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Jayden Bogle.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Derby County, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Mason Mount. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Martyn Waghorn.

W 55. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mason Mount z ”Baranów”. Przy strzeleniu gola pomógł Tom Lawrence.

W 60. minucie za Willa Buckleya wszedł Mark Little. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Derby County doszło do zmiany. Max Bird wszedł za Craiga Brysona. Chwilę później trener Boltonu Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Craig Noone, a murawę opuścił Sammy Ameobi.

A trener ”Baranów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacka Marriotta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Martyn Waghorn. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derby County w 82. minucie spotkania, gdy Mason Mount zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Ashleya Cole'a.

W 83. minucie w drużynie ”Baranów” doszło do zmiany. Florian Jozefzoon wszedł za Harry'ego Wilsona. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

David Wheater
83′ Harry Wilson
Sammy Ameobi31′ 72′
Tom Lawrence
Will Buckley60′
 37′ 70′ Craig James Bryson
Luca John Connell
28′ Bradley Johnson
Gary O'Neil
 45′, 55′, 82′ Mason Mount
Joe Williams
76′ Martyn Waghorn
Clayton Donaldson
Scott Carson
Ben Alnwick
Andre Wisdom
Mark Little60′
70′ Max Bird
Marc Wilson
Tom Huddlestone
Craig Noone72′
Mason Bennett
Erhun Aksel Öztümer
83′ Florian Jozefzoon
Joe Cameron Pritchard
76′ Jack Marriott
Josh Magennis

Jedenastka ”Baranów” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starciu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Derby County w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.