Reklama

Reklama

Matej Zagar kolejny sezon w Stali Gorzów

Matej Zagar nadal będzie reprezentował barwy drużynowego mistrza Polski na żużlu Stali Gorzów. Słoweniec postanowił na kolejny rok związać się z klubem z miasta nad Wartą - poinformował w środę KS Stal Gorzów.

Dla Zagara będzie to szósty sezon w barwach żółto-niebieskich. W Stali jeździł w latach 2009-2012. Potem jeden sezon spędził w Starcie Gniezno, by wrócić do Gorzowa. Powrót był udany, gdyż na zakończenie sezonu mógł wraz z kolegami z drużyny świętować tytuł mistrza Polski.

Reklama

Jak podaje oficjalna strona klubu z Gorzowa, prezes KS Stal Gorzów Ireneusz Maciej Zmora powiedział, że plan rozmów z zawodnikami jest realizowany.

"Do końca października przeprowadzimy spotkania ze wszystkimi naszymi zawodnikami. Efekt jest taki, że dziś mogę oficjalnie poinformować, iż Matej Zagar w sezonie 2015 będzie reprezentował Stal Gorzów" - powiedział Zmora.

Zmora zaznaczył, że zarząd klubu liczy na jeszcze lepszą dyspozycję Słoweńca w przyszłym roku.

"Matej dobrze czuje się w Gorzowie, sprawdził się. Liczymy, że wróci do poziomu z roku 2013, gdzie był 8. zawodnikiem ligi. W tym roku był 18., ale to pokazuje, że jest w nim potencjał. Mam nadzieję, że jak nieco inaczej poukłada kalendarz startów, jego poziom sportowy wzrośnie. Mam tu na myśli głównie starty w Wielkiej Brytanii, które go mocno obciążały fizycznie" - wyjaśnił Zmora.

Zagar jest kolejnym obcokrajowcem, który przedłużył kontrakt ze Stalą. Wcześniej zrobili to Duńczyk Niels Kristian Iversen i Szwed Linus Sundstroem. Ważne umowy z klubem z Gorzowa mają również młodzieżowcy i kapitan drużyny Krzysztof Kasprzak, który podpisał kontrakt ze Stalą do 2017 r.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje