Reklama

Reklama

Ekstraliga: Szlagier w Tarnowie

Broniąca tytułu Unia Tarnów zmierzy się na własnym torze z Atlasem Wrocław w szlagierowo zapowiadającym się niedzielnym spotkaniu 4. kolejki żużlowej ekstraligi.

Już na samą myśl o wyścigach z udziałem Tomasza Golloba, Tony Rickardssona, Jasona Crumpa i Jarosława Hampela kibice spedwaya zacierają ręce...

Ciekawie zapowiada się również spotkanie w Częstochowie, gdzie rozczarowujący na razie Włókniarz zmierzy się z Unią Leszno. Czy pod Jasną Górą będzie równie emocjonująco jak w Tarnowie?

RKM Rybnik - Polonia Bydgoszcz

"Rekiny" stają przed ogromną szansą (nasz jeden z komentatorów napisał nawet "historyczną":) wygrania pierwszego pojedynku w obecnych rozgrywek. Powód jest prosty, bowiem do Rybnika przyjedzie osłabiona brakiem kontuzjowanego Andreasa Jonssona Polonia Bydgoszcz. Czy bez znakomitego Szweda goście rzeczywiście nic nie zawojują? Ostatnie biegi wspaniałego meczu z Unią pokazały, że to jest naprawdę silny i wyrównany zespół, ale naszym zdaniem minimalnie zwyciężą gospodarze.

Reklama

Typ INTERIA.PL - 47:43

Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno

"Lwy" nie pokazały jeszcze swoich pazurów - taki wniosek z pewnością nasuwa się kibicom Włókniarza po spotkaniach na starcie rozgrywek. Podopieczni Jana Krzystyniaka na razie zawodzą, a wysoka porażka we Wrocławiu obnażyła braki drużyny. Słabi juniorzy, słaba "druga linia", Sullivan bez formy i tylko Ułamek z Hancockiem starają się ratować sytuację.

W niedzielę "Lwy" spróbują zrehabilitować się w starciu z Unią Leszno, która chociaż "nie błyszczy", to jednak ma na swoim koncie dwie wygrane. W ekipie "Byków" poniżej oczekiwań prezentują się z kolei Loram i Miśkowiak, którzy bądź co bądź mieli ten zespół wzmocnić. Natomiast wszyscy są pełni uznania dla Rafała Dobruckiego, skreślanego przez wielu po fatalnej kontuzji na początku minionego sezonu. Naszym zdaniem to będzie zacięty mecz, ale ostatecznie górą będą gospodarze.

Typ INTERIA.PL - 48:42

Unia Tarnów - Atlas Wrocław

Wydarzenie kolejki, a kto wie czy nie całej pierwszej rundy. W zgodnej opinii fachowców, to właśnie te dwie drużyny dysponują obecnie największą siłą ognia. Z jednej strony Gollob, Kołodziej i Rickardsson, a z drugiej Crump, Hampel, Andersen. A na dodatek komplet na trybunach! (co do tego nie mamy wątpliwości).

Ostatnie wizyty w Tarnowie podopieczni Marka Cieślaka nie wspominają miło (dwie wysokie porażki), ale teraz w talii szkoleniowca Atlasu jest przecież Jason Crump. Jeśli Australijczyk i Andersen szybko dostosują się do nawierzchni toru, to w Mościcach może być gorąco! Zwłaszcza w biegach nominowanych, czego wszystkim szczęśliwcom wybierającym się na ten mecz szczerze życzymy!

Typ INTERIA.PL - 46:44

Adriana KS Toruń - Marma Rzeszów

Beniaminek przyjedzie do Grodu Kopernika bez Nicki Pedersena, który musi zrehabilitować operowane po Grand Prix Słowenii nadgarstki. "Żurawie" bez Duńczyka nie będą więc dysponować taką siłą, aby powalczyć o zwycięstwo w Toruniu.

Strachu "Aniołom" mogą trochę napędzić Rune Holta i ewentualnie Tomasz Chrzanowski, ale w tym przypadku skończy się tylko na strachu...

Typ INTERIA.PL - 53:37

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Wrocław | Leszno | Tarnów | szlagier | Unia Tarnów | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje