Reklama

Reklama

1. liga żużlowa: Chomski nadal trenerem Wybrzeża

Stanisław Chomski pozostał trenerem pierwszoligowych żużlowców Wybrzeża. 55-letni szkoleniowiec przedłużył kontrakt z gdańskim klubem o kolejna dwa lata. Po spadku z ekstraligi w zespole pozostał Szwed Thomas Jonasson, a nową umowę podpisał Artur Mroczka.

"Miałem propozycję z innych klubów, ale po długim namyśle zdecydowałem się przyjąć propozycję prezesa Terleckiego, którego wizja sportowych celów jest zbieżna z moimi. Do końca zbliża się także budowa zespołu i jest szansa, że kompletną kadrę poznamy jeszcze przed świętami. Skład nie jest może idealny, bo chciałem ściągnąć dwóch zawodników z ekstraligi, niemniej w dużej mierze spełnia moje oczekiwania" - powiedział Chomski.

Wiadomo już, że w Wybrzeżu zostanie 24-letni Thomas Jonasson, dla którego będzie to czwarty z rzędu sezon w gdańskim klubie. Roczny kontrakt podpisał także 23-letni Artur Mroczka, który ostatnio reprezentował barwy Stali Gorzów Wielkopolski, jednak w ostatnim sezonie ani razu nie pojawił się na torze.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że w zespole spadkowicza pozostaną również Zbigniew Suchecki, Rosjanin Renat Gafurow oraz młodzieżowiec Krystian Pieszczek. Bliscy podpisania kontraktów są ponadto występujący ostatnio w Lublinie Dawid Stachyra, Robert Miśkowiak i Australijczyk Cameron Woodward.

W gdańskim zespole nie zobaczymy natomiast Tomasza Chrzanowskiego, który przeniósł się do GTŻ Grudziądz, ani lidera drużyny, Nickiego Pedersena. 35-letni Duńczyk wybrał ofertę PGE Marmy Rzeszów. W Wybrzeżu zamierzają się także pozbyć Piotra Świderskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama