Reklama

Reklama

Ciaś zagra z Łomackim w finale

Rozstawiony z numerem drugim Paweł Ciaś (KS Warszawianka Warszawa) awansował w piątek do finału 87. mistrzostw Polski w tenisie, które rozgrywane są we Wrocławiu. W sobotę zmierzy się w nim ze swoim klubowym kolegą Piotrem Łomackim.

Także w sobotę w finale gry pojedynczej kobiet zagrają turniejowa "jedynka" i zarazem obrończyni tytułu Sylwia Zagórska (AZS Poznań) oraz rozstawiona z numerem drugim Magdalena Fręch (ŁKT Łódź). Tego samego dnia zaplanowano również finałowe mecze deblistów i miksta.

W piątek odbył się z kolei finał gry debla kobiet. Zwyciężyły w nim Natalia Kołat i Marta Leśniak (SKT Szczecin), które dość niespodziewanie pokonały rozstawioną z numerem jeden parę Zagórska - Barbara Sobaszewicz (AZS Poznań) 6:4, 3:6, 10:0.

Wyniki:

Reklama

1/2 finału gry pojedynczej kobiet  

Sylwia Zagórska (AZS Poznań, 1.) - Katarzyna Wysoczańska (KTA Wrocław) 6:1, 7:5

Magdalena Fręch (ŁKT, 2.) - Paulina Czarnik (AT Promasters Szczecin) 7:5, 7:5

finał gry pojedynczej kobiet

Zagórska - Fręch

1/4 finału gry pojedynczej mężczyzn

Marek Pokrywka (KKT Wrocław) - Arkadiusz Kocyła (AZS Poznań, 1.) 6:3, 6:4

Piotr Łomacki (KS Warszawianka) - Hubert Gąsiorek (AZS Poznań) 6:4, 6:3

Wojciech Lutkowski (KT Legia Warszawa, 5.) - Mikołaj Jędruszczak (KS Start Wisła Toruń) 5:7, 7:6 (4), 7:6 (7)

Paweł Ciaś (KS Warszawianka, 2.) - Maciej Rajski (Sinnet Tenis Club Warszawa) 7:6 (4), 6:3

1/2 finału gry pojedynczej mężczyzn

Łomacki - Pokrywka 6:2, 6:3

Ciaś - Lutkowski 6:4, 6:3

finał

Łomacki - Ciaś

1/2 finału debla kobiet

Barbara Sobaszewicz, Sylwia Zagórska (AZS Poznań, 1.) - Paulina Czarnik, Natalia Kozel (AT Promasters Szczecin) 7:6, 6:1

Natalia Kołat, Marta Leśniak (SKT Szczecin) - Zofia Stanisz (KT Jelenia Góra), Joanna Zawadzka (TKT Tarnów) 6:1, 7:6

finał debla kobiet

Kołat, Leśniak - Sobaszkiewicz, Zagórska 6:4, 3:6, 10:0

1/2 finału debla mężczyzn

Piotr Barański (GKT Nafta Zielona Góra), Louis Dończyk (WKS Grunwald Poznań) - Adam Majchrowicz (SKT Centrum Bydgoszcz), Piotr Stefaniak (UKS Dwójka Zielona Góra) 7:5, 6:7, 10-6

Mikołaj Jędruszczak (KS Start Wisła Toruń), Marek Pokrywska (KKT Wrocław) - Przemysław Filipek, Patryk Janik KS Górnik Bytom) 7:6 (4), 6:2

finał debla mężczyzn

Barański, Dończyk - Jędruszczak, Pokrywka

1/2 finału miksta

Barbara Sobaszkiewicz, Piotr Gadomski (AZS Poznań, 1.) - Magdalena Fręch (ŁKT Łódź), Arkadiusz Kocyła (AT Promasters Szczecin) 4:6, 6:3, 10-7

Natalia Kołat (SKT Szczecin), Marek Pokrywka (KKT Wrocław, 2.) - Aleksandra Buczyńska (RKT Return radom), Wojciech Lutkowski (KT Legia Warszawa) 6:4 6:4

finał miksta

Sobaszkiewicz, Gadomski - Kołat, Pokrywka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama