Hammarby Sztokholm - IFK Goeteborg 3-0 (2-0). Liga szwedzka - 20. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 20. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 23 września, zespół Hammarby wygrał z Goeteborgiem 3-0 (2-0). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 9 655 widzów.

20. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-23 19:00 | Stadion: Tele2 Arena | Widzów: 9655 | Arbiter: Kaspar Sjöberg
V. Rodić 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 meczów drużyna Goeteborgu wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Akinkunmi Amoo. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Gustav Ludwigson.

W 27. minucie w drużynie Hammarby doszło do zmiany. Jeppe Andrup wszedł za Darijana Bojanicia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany August Erlingmark, zawodnik Goeteborgu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aziz Outtara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hammarby, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Sytuację bramkową stworzył Akinkunmi Amoo.

Dwie minuty później arbiter pokazał kartkę Mohanadowi Jeahzemu z jedenastki gospodarzy.

W 56. minucie Robin Söder zastąpił Hosama Aiesha. Chwilę później trener Goeteborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Gustaf Norlin, a murawę opuścił Kevin Yakob.

W tej samej minucie w drużynie Goeteborgu doszło do zmiany. Isak Dahlqvist wszedł za Bernarda Vilara. Na murawie, jak to często zdarzało się Hammarby w tym sezonie, pojawił się Simon Sandberg, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Richárda Magyara. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 70. minucie spotkania, gdy Vladimir Rodić strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Mads Fenger.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Bjørn Paulsen z Hammarby. Była to 77. minuta pojedynku. W 78. minucie Akinkunmi Amoo został zmieniony przez Mayckela Lahda, a za Vladimira Rodicia wszedł na boisko Aljoša Matko, co miało wzmocnić zespół Hammarby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Therna na Filipa Ambroza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Alexander Jallow
77′ Bjørn Paulsen
Mattias Bjarsmyr
62′ Richárd Göran Emil Magyar
August Erlingmark45′
 6′ 78′ Akinkunmi Ayobami Amoo
Bernardo Vilar Estevão Jeronimo57′
 70′ 78′ Vladimir Rodić
Gustav Svensson
45′ Mohanad Jeahze
Kevin Yakob57′
 45′ Aziz Outtara Mohammed
Tobias Sana
27′ Darijan Bojanić
Filip Ambroz82′
62′ Simon Sandberg
Hannes Lennartsson
27′ Jeppe Andrup Andersen
Hosam Aiesh56′
78′ Mayckel Lahdo
Isak Dahlqvist57′
Jusef Erabi
Gustaf Norlin57′
78′ Aljoša Matko
Oscar Vilhelmsson

Jedenastka Goeteborgu miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.