Reklama

Reklama

Egzotyczna wyprawa Grzegorza Eitla na PŚ w judo

Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa), jako jedyny z polskich judoków, wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Ułan Bator (24-25 lipca). Z Mongolii przeniesie się do białoruskiego Mińska, gdzie zaplanowane jest tzw. randori, czyli seria walk sparingowych.

"Po zeszłomiesięcznym PŚ w Lizbonie, w którym zająłem drugie miejsce, bardzo ciężko pracowałem na treningach. Teraz przyszła pora na start kontrolny, który zweryfikuje, czy starania moje i szkoleniowca Sławomira Smatra idą w dobrym kierunku, czy trzeba jeszcze coś modyfikować w zajęciach" - powiedział 23-letni Eitel.

Reklama

W Polsce zawodnik stołecznej Gwardii pozostaje na razie w cieniu starszego i bardziej utytułowanego kolegi, 30-letniego Janusza Wojnarowicza (Czarni Bytom). To nie oznacza, że Eitel jest anonimową postacią na międzynarodowych matach. W stolicy Portugalii był o krok od pokonania największej współczesnej gwiazdy judo - Francuza Teddy'ego Rinera.

"Po raz drugi w karierze przegrałem z nim minimalnie, ale porażka jest porażką. W Lizbonie Riner jako pierwszy dostał od sędziów karę shido za pasywność. Później mnie to spotkało, a 15 sekund przed końcem - ponownie. W ten sposób uległem rywalowi na yuko. Podobnie było w 2008 roku w półfinale mistrzostw świata open w Paryżu" - dodał.

Wyjazd na PŚ do Mongolii jest prawdziwą wyprawą. Eitel leci do Ułan Bator przez Pragę i Moskwę. "Łącznie podróż zajmuje 24 godziny, ale bardzo zależy mi na tym występie. To ważny sprawdzian przed wrześniowymi MŚ w Tokio. W drodze powrotnej z Mongolii zostajemy z trenerem Smatrem na campie w Mińsku. Będą tam mocni zawodnicy z bloku wschodniego, więc nie zabraknie silnych sparingpartnerów" - przyznał Eitel.

Dowiedz się więcej na temat: ułan bator | wyprawa | judo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje