Reklama

Reklama

Skoki Narciarskie. Dawid Kubacki zostanie ojcem

- Dobrze by było, aby końcówka roku, w okolicach Świąt, była luźniejsza. W tym okresie zostanę tatą i dobrze byłoby być w tym czasie w domu - powiedział Dawid Kubacki, w rozmowie z portalem Skijumping.pl. Polski skoczek zdradził również płeć dziecka i plany na najbliższe tygodnie.

Dawid Kubacki został właśnie mistrzem Polski w zakończonym sezonie letnim w skokach narciarskich. Okres zimowy będzie wyjątkowy dla polskiego skoczka nie tylko przez pryzmat nadchodzących zmagań sportowych. 

- Dobrze by było, aby końcówka roku, w okolicach Świąt, była luźniejsza. W tym okresie zostanę tatą i dobrze byłoby być w tym czasie w domu. Nie towarzyszy mi związany z tym duży stres, ponieważ zostało jeszcze trochę do rozwiązania. Modlę się tylko, by wszystko było w porządku. Na ten moment wszystko na to wskazuje - powiedział Kubacki, w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

Skoczek spodziewa się dziecka ze swoją żoną Martą, którą poślubił w maju 2019 roku. 

Reklama

- Znamy płeć dziecka, będzie to dziewczynka. Czy to przyszła skoczkini? Za wcześnie, żeby rozmawiać o takich rzeczach... Dziecko samo musi chcieć uprawiać sport, bo inaczej to nie ma sensu. Przymuszanie dziecka nigdy nie da efektu oczekiwanego przez rodzica - dodał.

W zakończonych niedawno mistrzostwach Polski, Kubacki zdobył 262,7 pkt, a za nim uplasowali się Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

- W najbliższych tygodniach znów trzeba będzie kombinować w kontekście ułożenia treningów siłowych. Skocznie, póki co, nadal działają. Mam nadzieję, że ich nie będziemy zamykać, co pozwoli nam na treningi na torach lodowych - zdradził plany na najbliższy czas Kubacki. 

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 20 listopada w Wiśle. 

Zobacz więcej informacji o skokach narciarskich

PA

Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje