Reklama

Reklama

Simplus Cup: Emocjonujący finał w Mrągowie

Niedzielny finał trzeciej edycji Simplus Cup - mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet w Mrągowie ściągnął na plażę przy ulicy Grunwaldzkiej rzeszę kibiców tej dyscypliny. Najlepsze pary w Polsce zgotowały fanom niesłychane widowisko.

W finale spotkały się reprezentujące Tatarek Team Katarzyna Ubran/ Joanna Wiatr oraz Magdalena Michoń-Szczytowicz/Agnieszka Wołoszyn. Po fascynującej i bardzo wyrównanej walce w pierwszych dwóch setach, o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Szczególną formą błysnęła para dwudziestolatek, studentek AWF Katowice Urban/Wiatr, które po zaciętym pojedynku powtórzyły zwycięstwo z Kołobrzegu. Każda z nich zdobyła tym samym po 100 punktów, które pozwoliły im przesunąć się na drugie miejsce w tegorocznym rankingu PZPS. Aktualne liderki Michoń-Szczytowicz / Wołoszyn utrzymały prowadzenie mimo porażki.

Reklama

Emocjonujący finał, pełne trybuny i piękna mazurska sceneria to sukces trzeciej edycji mistrzostw. Swoje zadowolenie po zakończeniu turnieju wyraziła przedstawicielka sponsora głównego, podkreślając, iż Simplus Cup w Mrągowie wpisuje się w strategię firmy wspierającej już od lat region mazurski.

Na trybunach obecna była również burmistrz Mrągowa Otylia Siemieniec. Miasto jest patronem i wielkim zwolennikiem Simplus Cup. Prawdopodobnie dlatego udało się przeprowadzić tu dodatkową imprezę w ten weekend, która wcześniej zaplanowana była w Jarosławcu. W przyszłym tygodniu, w terminie 19-21 lipca Simplus Cup ponownie zagości w Mrągowie.

Wyniki

1. Katarzyna Ubran/ Joanna Wiatr (Tatarek Team)

2. Magdalena Michoń-Szczytowicz/Agnieszka Wołoszyn (Tatarek Team)

3. Dorota Wojtczak/Anna Białobrzeska (MMKS Dąbrowa Górnicza)

4. Justyna Lademann/Agnieszka Lucypera (Nordea Bank Gdynia)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy