Reklama

Reklama

MP w siatkówce plażowej: Kołosińska i Brzostek obroniły tytuł

Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) pokonały Katarzynę Kociołek (UKS SMS Łódź) i Jagodę Gruszczyńską (UKS SMS Łódź) w finale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Obroniły tym samym tytuł zdobyty rok temu.

Kołosińska i Brzostek były zdecydowanymi faworytkami imprezy. W półfinale nieoczekiwanie musiały stoczyć zacięty bój z parą Aleksandra Filip (ŁKS Łódź)/Izabela Soja (Jastrzębie Borynia/PLKS Pszczyna). Co prawda pierwszy set wygrały do 14, ale drugi przegrały 22:24. Tie-break już był popisem najlepszej obecnie polskiej pary.

Reklama

W drugim półfinale Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) wraz z Jagodą Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) łatwo poradziły sobie (2:0) z duetem Karolina Baran (UKS SMS Łódź)/Dorota Strąg (Piast Szczecin).

Na najniższym stopniu podium stanęły Filip i Soja. W ostatniej odsłonie ich pojedynku o 3. miejsce, przy stanie 14:7, kontuzji nabawiła się jedna ich rywalek, Strąg.

W turnieju wzięło udział 16 kobiecych duetów. Decydujące spotkania w zmaganiach mężczyzn, do których przystąpiło 24 pary, rozegrane zostaną w piątek.

Mistrzostwa odbywają się na obiektach Wandy, w Krakowie.

Wyniki rywalizacji kobiet:

półfinały

Kinga Kołosińska, Monika Brzostek - Aleksandra Filip, Izabela Soja 2:1 (21:14, 22:24, 15:7)

Katarzyna Kociołek, Jagoda Gruszczyńska - Karolina Baran, Dorota Strąg 2:0 (21:18, 21:17)

mecz o 3. miejsce

Filip, Soja - Baran, Strąg 2:1 (12:21, 23:21, 15:7-krecz)

finał

Kołosińska, Brzostek - Kociołek, Gruszczyńska 2:0 (27:25, 21:18)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje