Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - FC Astra Ploeszti 0-4 (0-1)

W meczu 8. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 17 lipca, zespół Gaz Metan skompromitował się z FC Astra 0-4 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş.

S. Balaure 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka FC Astra wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie Gabriel Șerban zastąpił Takayukiego Setę.

A trener Gaz Metan wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mickaëla Diakotę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Stephan Drăghici.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Astra w 38. minucie spotkania, gdy Kehinde Fatai zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Astra.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mihai Radut.

W 52. minucie w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Eduard Avram wszedł za Răzvana Popę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gaz Metan: Mihaiemu Buteanowi w 57. i Sergiu Ciocanowi w 63. minucie.

Niedługo później Alexandru Ionita wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Astra, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Constantina Budescu.

Chwilę później trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Silviu Balaure, a murawę opuścił Alexandru Ionita. Silviu Balaure spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Kehinde Fatai został zmieniony przez Alberta Tivadara, co miało wzmocnić jedenastkę FC Astra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Răzvana Trifa na Rareşa Dogaru oraz Gabriela Mourę na Daniela Niculę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Astra w 74. minucie spotkania, gdy Silviu Balaure zdobył czwartą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Risto Radunović.

W 75. minucie boisko opuścili piłkarze FC Astra: David Bruno, Valentin Gheorghe, a na ich miejsce weszli Risto Radunović, Mihai Radut. Między 78. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

David Beniamin Lazar
57′ Mihai Ionuţ Butean
Alexandru Adrian Dandea
Thomas Juel-Nielsen
Daniel Graovac
78′ Ionuț Justinian Larie
Risto Radunović75′
52′ Răzvan Ștefan Popa
Ljuban Crepulja
73′ Gabriel Rodrigues de Moura
Gabriel Ștefan Șerban23′
73′ Răzvan Alin Trif
Alexandru Ionita  65′ 66′
85′ Mihai Velisar
Mihai Radut  49′ 75′
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Gabriel Bogdan Simion
37′ Stephan Leonard Drăghici
Kehinde Abdul Feyi Fatai  38′ 66′
63′ Sergiu Robert Ciocan
Constantin Valentin Budescu
Albert Ionuț Popa
Mirel Georgian Bolboașă
52′ 84′ Eduard Cristian Avram
David Carneiro Dias Resende Bruno75′
Roberto Romeo
Constantin Cristian Dima
37′ Mickaël Diakota
Dinu Graur
73′ Rareş Ștefan Dogaru
Silviu Nicolae Balaure66′  74′
73′ Daniel Ovidiu Nicula
Valentin Gheorghe75′

Marius Cătălin Pahonţu

Takayuki Seto23′

Albert Tivadar Stahl66′

Zespół FC Astra zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał sześć celnych strzałów.

Drużyna FC Astra zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia nie ukarał zawodników FC Astra żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał pięć żółtych.

Zespół Gaz Metan dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości dokonała pięciu zmian.