• 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Liga hiszpańska - 32. kolejka Primera Division: Atletico - Celta Vigo 2-0 (1-0)

13 kwietnia na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie odbył się pojedynek 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atletico i Celty Vigo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico 2-0. Na stadionie zasiadło 55 090 widzów.

32. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-13 18:30 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 55090 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Atletico Madryt
Real Club Celta de Vigo
2
0
A. Griezmann 42'
A. Morata 74'

Zespół Atletico bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ryad Boudebouz z Celty Vigo. Była to 37. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atletico w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie bramkę zdobył Antoine Griezmann. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico.

W 56. minucie kartkę dostał Juanfran, zawodnik gospodarzy. W 62. minucie Vitolo został zmieniony przez Alvara Moratę.

A kibice Celty Vigo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pione'a Sisto. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Emre Mor. W 68. minucie kartkę dostał Antoine Griezmann z zespołu gospodarzy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atletico doszło do zmiany. Santiago Arias wszedł za Filipe Luisa.

Zespół Celty Vigo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie wynik na 2-0 podwyższył Alvaro Morata. Asystę zanotował Antoine Griezmann.

W 84. minucie Okay Yokuşlu został zmieniony przez Frana Beltrána, a za Sofiane Boufala wszedł na boisko Mathias Jensen, co miało wzmocnić jedenastkę Celty Vigo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Griezmanna na Víctora Molleja. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Lucasowi Olazie z Celty Vigo. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Rubén Blanco Veiga
72′ Filipe Luis
Nestor Araujo Razo
56′ Torres Belen Juanfran
Stanislav Lobotka
62′ Victor Machin Perez Vitolo
Okay Yokuşlu84′
Ángel Martín Correa
Maximiliano Gómez
 42′ 68′ 90′ Antoine Griezmann
Emre Mor65′
Antonio Adan Garrido
Sergio Álvarez Conde
72′ Santiago Arias
Mathias Jensen86′
90′ Víctor Mollejo Carpintero
Jozabed Sánchez Ruiz
62′  74′ Alvaro Morata
Pione Sisto65′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.