• 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

FC Barcelona - Deportivo Alaves 4-1. Gol i trzy asysty Suareza

Luis Suarez dał prawdziwy popis w meczu FC Barcelona - Deportivo Alaves. "Duma Katalonii" wygrała spotkanie 4-1, a Urugwajczyk zdobył bramkę i zaliczył aż trzy asysty.

Barca do spotkania podeszła nieco podrażniona przebiegiem El Clasico, podczas którego nie potrafiła na własnym stadionie pokonać Realu Madryt. W środowym spotkaniu padł bezbramkowy remis, po raz pierwszy w hiszpańskim klasyku od 2002 roku.

Wynik spotkania bardzo szybko, bo jeszcze przed upływem kwadransa otworzył Antoine Griezmann, precyzyjnie uderzając z 16 m po podaniu Luisa Suareza.

Pod koniec pierwszej połowy Suarez zapisał na swoje konto drugą asystę, a tym razem na listę strzelców wpisał się Arturo Vidal. Chilijczyk strzelał z ostrego kąta, ale uderzenie było na tyle precyzyjne, że nie pozostawiło bramkarzowi żadnych szans.

Tuż po przerwie nadzieję w serca kibiców Alaves wlał Pere Pons, kapitalną główką strzelając kontaktową bramkę. Nadzieja jednak szybko została zabita przez Lionela Messiego. Argentyńczyk oddał cudowny strzał sprzed pola karnego, podwyższając na 3-1. Co ciekawe, podawał mu wcześniej Suarez, zaliczając trzecią asystę w spotkaniu.

I to właśnie Suarez kwadrans przed końcem ustalił wynik spotkania na 4-1, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Deportivo.

Barcelona dzięki wygranej ma trzy punkty przewagi nad Realem Madryt, ale "Królewscy" dopiero jutro zmierzą się z Athletikiem Bilbao.

Fernando Pacheco Flores
88′ Jordi Alba
Martín Aguirregabiria Padilla74′
Gerard Pique
Rubén Duarte Sánchez
85′ Sergi Roberto
Rodrigo Ely84′
67′ Samuel Umtiti
Joaquín Navarro Jiménez
Carles Aleña Castillo
Manuel Alejandro García Sánchez
79′ Sergio Busquets
Javier Muñoz Jiménez53′
 45′ Arturo Vidal
Pere Pons Riera  56′
 69′ Lionel Messi
Aleix Vidal66′ 86′
 75′ (k.) 85′ Luis Suarez
Mubarak Wakaso67′ 70′
 14′ Antoine Griezmann
Adrián Marín Gómez
85′ Nelson Semedo
Oliver Burke86′
79′ Frenkie de Jong
Borja Sainz Eguskiza
Ivan Rakitić
Luis Jesús Rioja González53′
85′ Carles Pérez Sayol