Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Alexis Sanchez się przyznał i został skazany za oszustwa podatkowe

Chilijski piłkarz Manchesteru United Alexis Sanchez przyznał się do dwóch zarzutów o manipulacje finansowe, których dopuścił się w czasach, gdy grał w Barcelonie. Hiszpański sąd skazał go na 16 miesięcy więzienia i grzywnę o łącznej wysokości 590 tysięcy euro.

Sanchez prawdopodobnie nie będzie musiał odbyć kary pozbawienia wolności, ponieważ w Hiszpanii wyroki do 24 miesięcy zwykle traktuje się jako tzw. okres próby.

Chilijczyk był oskarżony o oszukanie hiszpańskiego fiskusa na łącznie 983 tysiące euro, m.in. przez nieprawidłowości związane z zarządzaniem wizerunkiem w 2012 i 2013 roku.

"Choć udowodniliśmy, że Alexis nie popełnił żadnego przestępstwa, za namową doradców postanowiliśmy zaakceptować niesprawiedliwe według nas orzeczenie, aby oszczędzić sobie finansowego i osobistego stresu związanego z męczącymi i przeciągającymi się procesami sądowymi" - napisał w oświadczeniu agent piłkarza Fernando Felicevich.

Reklama

Dodał, że na decyzję wpłynęły też doświadczenia innych zawodników, którzy zmagali się z podobnymi problemami.

"Obserwując sytuację Cristiano Ronaldo, Lionela Messiego itd., doszliśmy do wniosku, że lepiej zaakceptować tę niesprawiedliwość, abyśmy mogli zakończyć sprawę i uniknąć medialnej i politycznej presji" - napisał Felicevich.

Hiszpański urząd skarbowy poinformował, że nie komentuje poszczególnych przypadków, ale zapewnił, że każdy płatnik traktowany jest jednakowo.

Lista słynnych piłkarzy sądzonych za przestępstwa finansowe w Hiszpanii jest coraz dłuższa. Poza Ronaldo i Messim, są na niej również Brazylijczyk Marcelo, Portugalczyk Pepe i Argentyńczyk Javier Mascherano.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje