Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu. Yang Sun wygrał na 200 m stylem dowolnym, dyskwalifikacja Rapszysa

Yang Sun obronił tytuł w wyścigu na 200 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata odbywających się w Gwangju. Chińczyk co prawda finiszował jako drugi, ale zdyskwalifikowano zwycięzcę Danasa Rapszysa.

To był pierwszy finał wtorkowej sesji. Najlepiej ze startu wyszedł Australijczyk Clyde Lewis, który jednak nie wytrzymał tempa do końca.

Po trzeciej długości basenu prowadził Sun, ale na ostatniej "50" fantastycznym finiszem popisał się Rapszys, który pierwszy dopłynął do mety. Litwin nie mógł uwierzyć własnemu szczęściu. Chwilę później jednak okazało się, że szczęście przemieniło się w rozpacz. Rapszys został bowiem zdyskwalifikowany.

Tym samym zwyciężył Sun, który osiągnął czas 1.44,93. To drugi złoty medal Chińczyka w Gwangju, bo wygrał także na dystansie dwa razy dłuższym.

Reklama

Drugie miejsce zajął Japończyk Katsuhiro Matsumoto - 1.45,22, a trzecie ex aequo Rosjanin Martin Malutin i Brytyjczyk Duncan Scott - 1.45,63.

Pawo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama