Reklama

Reklama

Karl-Heinz Rummenigge o Lidze Mistrzów: Mam już dość takiego systemu

Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge ostro krytykuje system rozgrywek fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Jego zdaniem niektóre zespoły powinny być rozstawione, a ślepy los w mniejszym stopniu powinien decydować o zestawieniu par.

"Trzeba się zastanowić nad tym, co jest lepsze dla futbolu. Czy naprawdę faworyci powinni grać ze sobą już w 1/8 finału? Moim zdaniem UEFA powinna niektóre zespoły rozstawiać, a resztę do nich losować" - powiedział szef bawarskiej drużyny, w której gwiazdą jest kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski.

Reklama

Bayern w środę awansował do ćwierćfinału, ale dopiero po dogrywce pokonał Juventus Turyn 4-2. W pierwszym meczu był remis 2-2.

"Rozmawiamy o wizerunku, pieniądzach, celach. Dochodzimy jednak do momentu, w którym należy wziąć przykład z tenisa. Tam nie ma możliwości, by najlepsi trafili na siebie we wcześniejszych rundach" - wspomniał Rummenigge.

W piątek odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Bayern może trafić m.in. na broniącą tytułu Barcelonę, czy Real Madryt, ale też na znacznie łatwiejszych rywali, jak Benfika Lizbona.

"Wszystko zależy od szczęścia. Ale szczerze powiem - mam już dość takiego systemu. W tym sezonie w 1/8 finału były mecze, których nie dało się oglądać. Po czym wyeliminowany zostaje taki zespół jak Juventus Turyn, który w zeszłym roku był w finale tych rozgrywek" - dodał niemiecki działacz.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama