5. kolejka Ligi Mistrzów: Real Madryt - Paris Saint-Germain FC 2-2 (1-0)

W pojedynku 5. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 26 listopada, drużyna Realu zremisowała z PSG 2-2 (1-0). Mecz na Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie obejrzało 75 534 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-26 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 75534 | Arbiter: A. Soares Dias
Pablo Sarabia 83'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą 11. i druga jedenastka Ligi Mistrzów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Realu (”Królewscy”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Karim Benzema.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu.

Na drugą połowę drużyna PSG (”Les Parisiens”) wyszła w zmienionym składzie, za Idrissę Gueye wszedł Neymar. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Marcelo z Realu.

W 68. minucie Eden Hazard został zastąpiony przez Garetha Bale'a. W 75. minucie Mauro Icardi został zmieniony przez Pabla Sarabię, a za Angela Di Marię wszedł na boisko Julian Draxler, co miało wzmocnić jedenastkę PSG. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Valverdego na Lukę Modricia.

Dopiero w drugiej połowie Karim Benzema wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Marcelo.

Piłkarze PSG szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie bramkę kontaktową zdobył Kylian Mbappé. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 82. minucie w zespole Realu doszło do zmiany. Rodrygo wszedł za Isca.

Jedenastka ”Les Parisiens” wyrównała wynik meczu. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Pablo Sarabia.

W 89. minucie kartkę dostał Thomas Meunier, piłkarz gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Juan Bernat
68′ Silva Junior Marcelo
Thiago Silva
82′ Alarcon Suarez Isco
Angel Di Maria75′
Toni Kroos
Idrissa Gana Gueye46′
76′ Federico Valverde
Marco Verratti
 17′, 79′ Karim Benzema
Kylian Mbappé  81′
68′ Eden Hazard
Abdou Diallo
76′ Luka Modrić
Julian Draxler75′
68′ Gareth Bale
Pablo Sarabia García75′  83′
Luka Jović
Edinson Cavani
82′ Rodrygo Silva de Goes
. Neymar46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.