Powołanie do reprezentacji i takie coś. Ważne wieści z klubu!
Michał Skóraś ma znakomity początek sezonu - jako jeden z nielicznych graczy Lecha od początku lipca jest w wysokiej formie. Zaowocowało to nie tylko pierwszym powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski, ale także nowym kontraktem z mistrzem Polski. Ten będzie obowiązywał do połowy 2026 roku.

Umowa 22-letniego skrzydłowego kończyła się po tym sezonie - Lech postanowił więc nie kusić losu i negocjował z piłkarzem warunki nowego kontraktu. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i dzisiaj klub poinformował, że dokument został podpisany. Zbiegło się to akurat z powołaniem Skórasia do reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów z Holandią i Walią. A kto wie, być może młody skrzydłowy znajdzie w oczach Czesława Michniewicza uznanie i poleci na mundial do Kataru.
Nowy kontrakt Michała Skórasia
Początek sezonu Michał Skóraś ma bowiem znakomity. W poprzednich rozgrywkach pozostawał w cieniu Jakuba Kamińskiego, ale teraz jego pozycja jest niepodważalna. Od początku sezonu zagrał w 18 meczach Lecha, zdobył w nich sześć bramek, dodał trzy asysty. Chwalił go po ostatnim spotkaniu w Walencji trener Villarrealu Unai Emery, bo Skóraś zdobył tam bramkę i zaliczył asystę. Gola dodał też w niedzielę w Szczecinie.
Sam zawodnik mówił w zeszłym tygodniu, że nie jest jeszcze gotowy na wyjazd na Zachód. - Nie myślę o wyjeździe, skupiam się na tym, co mam do zrobienia w Lechu. Nie chcę żałować później, bo o wielu już się mówiło, że "są do wyjazdu", a później ich drogi się porozchodziły - powiedział. Przedłużył więc umowę z Lechem, w którym do tej pory rozegrał we wszystkich rozgrywkach 96 spotkań. - Bardzo się z tego powodu cieszę. Dziękuję za to kolejne zaufanie ze strony całego klubu. Jestem niezwykle szczęśliwy, że na kolejne lata będę mógł zostać w tym zespole i cały czas reprezentować niebiesko-białe barwy - powiedział, cytowany przez klubową stronę.
Kolejny zdolny piłkarz w Lechu, który pochodzi ze Śląska
Skóraś trafił do Lecha siedem lat temu - jako trampkarz grał jeszcze w MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Tak jak Jakub Kamiński, wychował się więc na Śląsku. Przechodził kolejne szczeble w Akademii "Kolejorza", począwszy od reprezentacji Polski do lat 16, występował w każdym kolejnym roczniku kadr narodowych.
Lech dwukrotnie wypożyczał go, by mógł się ogrywać najpierw w niższej lidze (trafił na rok do Bruk-Betu Nieciecza), a później w Ekstraklasie (w budującym mocny zespół Rakowie). W grudniu 2019 roku Lech skrócił jednak to wypożyczenie i przez ostatnie 2,5 roku Skóraś reprezentował już tylko jego barwy.
Więcej na ten temat
PKO Ekstraklasa 16.03.2025 | Jagiellonia Białystok | 2 - 1 | Lech Poznań | Relacja |
PKO Ekstraklasa 29.03.202519:15 | Śląsk Wrocław | - | Lech Poznań |
- Tabela
- Ostatnie mecze
- Najbliższe mecze
# | Zespół | M | P | B | W | R | P | Ostatnie mecze | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 25 | 52 | 37:16 | 15 | 7 | 3 | WWWWW | |||||
2. | 25 | 51 | 47:30 | 15 | 6 | 4 | WWWRW | |||||
3. | 25 | 50 | 47:21 | 16 | 2 | 7 | PWWWP | |||||
4. | 25 | 43 | 41:28 | 13 | 4 | 8 | WRPWW | |||||
5. | 25 | 40 | 48:35 | 11 | 7 | 7 | PRWPW |
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje