30. kolejka 1. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 2-1 (1-0)

3 lipca na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach odbył się pojedynek 30. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Chojniczanki i Sandecji. Mecz zakończył się zwycięstwem Chojniczanki 2-1. Spotkanie obejrzało 627 widzów.

30. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-03 17:40 | Stadion: Stadion Miejski Chojnice | Widzów: 627 | Arbiter: D. Kos
D. Szufryn 67'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Tomasz Mikołajczak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chojniczanki , zdobywając bramkę w 17. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chojniczanki.

Między 49. a 52. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sandecji (”Biało-Czarni”) i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie Robert Ziętarski został zmieniony przez Jana Mudrę.

W 63. minucie Jan Kuzma został zmieniony przez Kamila Ogorzalego, co miało wzmocnić drużynę Sandecji. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agwana Papikjana na Janusza Surdykowskiego.

”Biało-Czarni” nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 67. minucie Dawid Szufryn wyrównał wynik meczu.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Chojniczanki doszło do zmiany. Łukasz Zejdler wszedł za Aleksandra Jagiełłę. W 77. minucie żółtą kartką został ukarany Kamil Ogorzaly, piłkarz ”Biało-Czarnych”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chojniczanki w 81. minucie spotkania, gdy Janusz Surdykowski strzelił drugiego gola. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Mikołajczak, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Adrian Danek
 17′ 52′ 90′ Tomasz Mikołajczak