Liga norweska - 21. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Aalesunds Fk 4-0 (1-0)

W spotkaniu 21. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 18 października, drużyna Stabok wysoko wygrała z Viking 4-0 (1-0). Starcie odbyło się na Nadderud Stadion w Bekkestui.

G. Valsvik 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Stabok wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Stabok zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Viking była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 25. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Viking i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 39. minucie spotkania, gdy Emil Bohinen strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stabok.

Drugą połowę jedenastka Viking rozpoczęła w zmienionym składzie, za Isaka Määttę, Markusa Karlsbakka, Davída Ólafssona weszli Peter Orry, Parfait Bizoza, Sigurd Tafjord.

Niedługo później Oliver Edvardsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stabok, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie spotkania. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Parfaitowi Bizozie z drużyny gości. Była to 54. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stabok w 57. minucie spotkania, gdy Mats Solheim strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Marcus Antonsson.

Kibice Viking nie mogli już doczekać się wprowadzenia Izunnę Uzochukwu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Ståle Steen. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Stabok postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Kornelius Hansen, a murawę opuścił Darren Maatsen. W 80. minucie Kaloyan Kalinov został zmieniony przez Luca Kassiego.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Emil Jonassen, Kosuke Kinoshita, a na ich miejsce weszli Mats Solheim, Marcus Antonsson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 80. minucie spotkania, gdy Gustav Valsvik zdobył czwartą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Emil Jonassen.

W 84. minucie Niklas Nygard został zmieniony przez Shaquilla Sno, co miało wzmocnić zespół Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sturlę Ottesen na Pedera Vogta. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Andreas Lie29′
86′ Sturla Ottesen
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Yaw Ihle Amankwah
Benjamin Kantie Karamoko34′
 80′ Gustav Valsvik
Daan Klinkenberg
 57′ 34′ 80′ Mats Solheim
Davíd Kristján Ólafsson46′
 39′ Emil Bohinen
Simen Bolkan Nordli
74′ Darren Maatsen
Niklas Fernando Nygard Castro25′ 84′
 52′ Oliver Valaker Edvardsen
Fredrik Carlsen
80′ Kaloyan Kalinov Kostadinov
Isak Dybvik Määttä46′
Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Ståle Steen Sæthre71′
80′ Marcus Antonsson
Markus Seehusen Karlsbakk46′
Jonas Vatne Brauti
Gudmund Broks Kongshavn
80′ Emil Jonassen Sætervik
Parfait Bizoza46′ 54′
Jørgen Olsen Øveraas
Jonas Grønner
86′ Peder Vogt
Shaquill Sno84′
74′ Kornelius Normann Hansen
Sigurd Tafjord46′
80′ Luc Kassi
Peter Orry Larsen46′
Tortol Lumanza Lembi
Izunna Uzochukwu71′
Erik Botheim

80′ Kosuke Kinoshita

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Stabok, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.