Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien: Molde FK - Rosenborg Trondheim 1-0 (0-0)

20 czerwca na Aker Stadion odbyło się spotkanie 2. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Rosenborga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Molde 1-0. Mecz obejrzało 200 widzów.

O. Omoijuanfo 47'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Kristofferowi Zachariassenowi z drużyny gości. Była to 41. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Molde zdobył Ohikhuaeme Omoijuanfo w 47. minucie. W 60. minucie kartkę dostał Anders Trondsen, zawodnik Rosenborga.

W 63. minucie Carlo Holse zastąpił Emila Ceidego. Po chwili trener Rosenborga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Andersa Trondsena. Na boisko wszedł Edvard Tagseth, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W samej końcówce starcia sędzia pokazał kartkę Kristofferowi Haugenowi z Molde.

Vegar Eggen Hedenstad
89′ Kristoffer Haugen
Birger Meling
85′ Marcus Holmgren Pedersen
Anders Trondsen60′ 72′
63′ Eirik Ulland Andersen
Kristoffer Zachariassen41′
75′ Magnus Wolff Eikrem
Carl Johan Holse Justesen63′
 47′ 64′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Dino Islamović88′
85′ Erling Knudtzon
Samuel Adeniyi Adegbenro
Alexandro Marco Craninx Joostens
Julian Faye Lund
64′ Ola Brynhildsen
Even Hovland
75′ Tobias Christensen
Gjermund Åsen
63′ Eirik Hestad
Edvard Sandvik Tagseth72′
85′ Etzaz Muzafar Hussain
Erik Botheim88′
85′ Henry Wingo
Filip Brattbakk
Mattias Mostroem
Emil Konradsen Ceide63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Molde w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.