Reklama

Reklama

Mike Budenholzer trenerem roku w NBA

Trener Atlanta Hawks Mike Budenholzer został wybrany szkoleniowcem roku w koszykarskiej lidze NBA. W głosowaniu nieznacznie wyprzedził Steve'a Kerra z Golden State Warriors.

Budenholzer pracuje w Atlanta Hawks drugi rok i poprowadził zespół do rekordowego wyniku w historii 60-22. Hawks zajęli pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej i w porównaniu do poprzedniego sezonu zanotowali bilans lepszy o 22 zwycięstwa. Także pierwszy raz od 1994 roku wygrali swoją dywizję.

Szkoleniowiec na tyle ciekawie i zespołowo zbudował swoją drużynę, że w styczniu cała pierwsza piątka Hawks była honorowana nagrodą dla gracza miesiąca, co się zdarzyło pierwszy raz w historii ligi.

Według statystyk NBA.com Hawks byli na szóstym miejscu we wskaźniku offensive rating i na siódmym w defensive rating. Aż sześciu graczy skończyło sezon ze średnią powyżej 10 punktów na mecz, ale żaden nie przekroczył średnio 17.

Reklama

Ustanowili rekord klubu, trafiając aż 818 trójek, skończyli sezon na drugim miejscu w asystach (25,7 na mecz), byli też na drugim miejscu pod względem skuteczności rzutów za trzy, na czwartym w skuteczności rzutów z gry i na piątym w rzutach osobistych.

Po rozpoczęciu rozgrywek od bilansu 5-5 Hawks zanotowali fantastyczną serię 35-3 w kolejnych 38 meczach, podczas której wygrali 19 meczów z rzędu. W styczniu wygrali wszystkie 17 spotkań, co jest największą liczbą zwycięstw jednej drużyny bez porażki w ramach jednego miesiąca w całej historii NBA. To zaowocowało wyborem aż czterech zawodników do Meczu gwiazd, Gdzie trenerem Wschodu był właśnie Mike Budenholzer.

Pełny ranking:

1. Mike Budenholzer (Hawks) - 513 punkty (67 pierwszych miejsc)

2. Steve Kerr (Warriors) - 471 (56)

3. Jason Kidd (Bucks) - 57 (1)

4. Brad Stevens (Celtics) - 50 (2)

5. Gregg Popovich (Spurs) - 38 (3)

6. Kevin McHale (Rockets) - 13

7. Tom Thibodeau (Bulls) - 10 (1)

8. Quin Snyder (Jazz) - 7

9. David Blatt (Cavs) - 3

10. Doc Rivers (Clippers) - 2

11. Terry Stotts (Blazers) - 2

12. Rick Carlisle (Mavericks) - 1

13. Dwane Casey (Raptors) - 1

14. Jeff Hornacek (Suns) - 1

15. Monty Williams (Pelicans) - 1

Autor: Piotr Zarychta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje