Reklama

Reklama

Alpejski PŚ: Beat Feuz najszybszy w zjeździe w Ga-Pa

Beat Feuz wygrał w niemieckim Garmisch-Partenkirchen zawody alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe. Szwajcar, który odniósł trzecie w sezonie, a dziesiąte w karierze zwycięstwo w tym cyklu, wyprzedził o 0,18 Włocha Dominika Parisa oraz Austriaka Vincenta Kriechmayra.

Nie startował lider klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Marcel Hirscher.

Feuz, ubiegłoroczny mistrz globu w tej konkurencji, objął prowadzenie w klasyfikacji zjazdu. Dotychczas najlepszym zawodnikiem sezonu był czwarty w sobotę Norweg Aksel Lund Svindal, ale teraz traci do niego 40 pkt. Szwajcar jednocześnie przesunął się na piątą lokatę w "generalce".

W tym sezonie Feuz triumfował już na trasach w kanadyjskim Lake Louise i przed rodzimą publicznością w Wengen. Z 10 pucharowych zwycięstw siedem odniósł w zjeździe, a trzy w supergigancie.

Sukces w Ga-Pa zawdzięcza świetnej jeździe w drugiej połowie trasy, gdyż w początkowych fragmentach kilku zawodników mogło się pochwalić lepszym międzyczasem. Uzyskał rezultat 1.55,39. O 0,18 s wolniej trasę pokonali Włoch Dominik Paris, a także startujący z 19. numerem Kriechmayr. Austriak po raz piąty w karierze stanął na podium zawodów PŚ, ale wcześniej za każdym razem w supergigancie.

Reklama

W niedzielę alpejczyków czeka w Garmisch-Partenkirchen rywalizacja w slalomie gigancie, a we wtorek miejskie zawody równoległe w Sztokholmie. Od 8 lutego rozpoczną już treningi na olimpijskiej trasie w Pjongczangu. Właśnie zjazd mężczyzn - w niedzielę 11 lutego - będzie pierwszą alpejską konkurencją tegorocznych igrzysk.

Wyniki:

 1. Beat Feuz (Szwajcaria)           1.55,39

 2. Dominik Paris (Włochy)           1.55,57

. Vincent Kriechmayr (Austria)     1.55,57

 4. Aksel Lund Svindal (Norwegia)    1.55,67

 5. Hannes Reichelt (Austria)        1.55,75

 6. Peter Fill (Włochy)              1.55,88

Alpejski Puchar Świata - mężczyźni

1.Marco Odermatt(Szwajcaria)1200
2.Aleksander Aamodt Kilde(Norwegia)825
3.Matthias Mayer(Austria)692
4.Beat Feuz(Szwajcaria)579
5.Vincent Kriechmayr(Austria)564
6.Henrik Kristoffersen(Norwegia)459

Klasyfikacja zjazdu (po siedmiu zawodach):

 1. Beat Feuz (Szwajcaria)             542 pkt

 2. Aksel Lund Svindal (Norwegia)      502

 3. Dominik Paris (Włochy)             334

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy