Reklama

Reklama

MMA. EFM 3: Michał Materla pokonał Willi Otta

Michał Materla powrócił w wielkim stylu i wygrał w walce z kontrowersyjnym Austriakiem - Khalidem "Willim" Ottem. Starcie zawodników trwało zaledwie 64 sekundy i polski zawodnik odniósł zwycięstwo przez poddanie. Dzięki zwycięstwu Materla został mistrzem wagi średniej federacji EFM.

Wczorajsza gala European Fight Masters 3 odbyła się w Dortmundzie. Stawką walki pomiędzy Michałem Materlą a Khalidem "Willim" Ottem był pas wagi średniej organizacji EFM. 

Polski zawodnik powrócił do MMA po rocznej przerwie. W ostatniej walce Materla nie zdołał odzyskać pasa KSW i przegrał w starciu ze Scottem Askhamem. Popularny "cipao" przed wczorajszą walką był wskazywany jako zdecydowany faworyt. 

"Willi" Ott w kwietniu zdecydował się przejść na Islam. Jak przyznał do przemyśleń skłoniła go pandemia koronawirusa. Austriak zdecydował się również zmienić imię z Willhem na Khalid. 

Reklama

Zgodnie z przewidywaniami Materla od razu ruszył do ataku i udało mu się przy siatce zaatakować swojego rywala. Ott odpowiedział błyskawicznie i powalił swojego rywala, jednak nie zdołał otrzymać pozycji. 

Zawodnicy wrócili do walki w stójce, lecz po chwili starcie ponownie przeniosło się do parteru. Tym razem Materla zaskoczył rywala, udało mu się zapiąć duszenie gilotynowe i po chwili Ott poddał się. 

Dzięki wygranej Materla został nowym mistrzem wagi średniej organizacji EFM. 

Zobacz więcej doniesień o MMA

PA


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL