• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Liga francuska - 19. kolejka Ligue 1: Montpellier HSC - Stade Brest 4-0 (2-0)

W spotkaniu 19. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 21 grudnia, zespół Montpellier HSC wysoko wygrał ze Stade Brest 4-0 (2-0). Mecz na Stade de la Mosson obejrzało 12 975 widzów.

19. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-21 20:45 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 12975 | Arbiter: J. Stinat
F. Mollet 83'

Drużyna Stade Brest przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Montpellier HSC (”MHSC”) wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Montpellier HSC w 13. minucie spotkania, gdy Gaëtan Laborde strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Brendan Chardonnet ze Stade Brest. Była to 28. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montpellier HSC w 30. minucie spotkania, gdy Téji Savanier zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 45. minucie Alexandre Mendy zastąpił Samuela Grandsira.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie w zespole Montpellier HSC doszło do zmiany. Joris Chotard wszedł za Daniela Congrégo. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Andy Delort z drużyny gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gaëtan Laborde wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”MHSC”, strzelając kolejnego gola w 56. minucie starcia. A kibice Montpellier HSC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Salomona Sambię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Téji Savanier. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”MHSC” w 83. minucie spotkania, gdy Florent Mollet zdobył czwartą bramkę. W 84. minucie w drużynie Montpellier HSC doszło do zmiany. Souleymane Camara wszedł za Gaëtana Laborde'a.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Gautier Larsonneur
48′ Daniel Congré
Ibrahima Diallo
 83′ Florent Mollet
Julien Faussurier
 30′ (k.) 72′ Téji Savanier
Paul Lasne
 13′, 56′ 84′ Gaëtan Laborde
Alexandre Mendy45′
49′ Andy Delort
Romain Perraud
48′ Joris Chotard
Yoann Court60′
72′ Salomon Junior Sambia
Samuel Grandsir45′
84′ Souleymane Camara
Hugo Magnetti68′
Petar Szkuletić
Kévin Mayi

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.