Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Rafał Omelko zakończył karierę

Zaskakujące wieści! Rafał Omelko, członek naszej znakomitej męskiej sztafety 4x400 metrów, niespodziewanie ogłosił koniec kariery!

Reklama

Do informacji, jako pierwszy, dotarł portal sport.tvp.pl.

Reklama

- Skończyłem karierę - oznajmił Omelko w rozmowie z portalem, a powodem takiej decyzji, w roku igrzysk olimpijskich w Tokio, są problemy ze zdrowiem.

32-letni lekkoatleta był członkiem naszej znakomitej sztafety, która zrobiła furorę na halowych mistrzostwach świata w Birmingham w 2018 roku. Razem z Karolem Zalewskim, Jakubem Krzewiną i Łukaszem Krawczukiem w finale biegu 4x400 m, po pasjonującej walce, pokonali amerykańską potęgę.

Mało tego, reprezentanci Polski wynikiem 3:01,77 ustanowili halowy rekord świata.

Rafał Omelko to multimedalista w sztafecie

Wychowanek MKS-MOS Wrocław (2005-2008), a następnie zawodnik AZS-AWF Wrocław (od 2009) w swojej bogatej karierze wywalczył z kolegami wiele cennych medali. Na szczególną uwagę zasługuje halowe mistrzostwo Europy w sztafecie w 2017 roku w Belgradzie. W hali, w czempionacie globu, Omelko zdobył medale wszystkich kolorów.

W rywalizacji na stadionie dwukrotnie radował się z miejsc na podium w mistrzostwach Europy. Najpierw w 2014 roku w Zurychu wywalczył w sztafecie brąz, a dwa lata później w Amsterdamie srebro.

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Omelko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy