Reklama

Reklama

Euroliga: Chalon wygrał po dogrywce ze Sieną

W najciekawszym piątkowym spotkaniu 9. kolejki Euroligi koszykarzy Elan Chalon pokonał po dogrywce MDP Siena 108:103 (grupa B). Włosi, którzy są już od dawna pewni awansu do TOP 16, w ostatniej kolejce podejmą w Sienie Asseco Prokom Gdynia.

Jedyną ekipą bez porażki jest FC Barcelona, która w czwartek wygrała po dogrywce w Belgradzie 68:67. Do zwycięstwa poprowadził Katalończyków Juan Carlos Navarro. Kapitan Barcelony zdobył 10 punktów, w tym dwa wolne, którymi doprowadził do remisu 58:58 po 40 minutach.

Reklama

Nadal nie rozstrzygnęły się sprawy awansu z czwartych miejsc w grupach A, C i D. W polskiej grupie B od dwóch kolejek udziału w TOP 16 są pewne cztery drużyny: Maccabi, Unicaja Malaga, Siena i Alba Berlin. Asseco Prokom Gdynia przegrał w czwartek ósmy raz w sezonie, na własnym parkiecie z Maccabi Tel Awiw 73:89.

W grupie C Żalgiris Kowno pokonał w Mediolanie walczący o awans do drugiej fazy Emporio Armani 67:65. Po przegranej Włochów szanse na awans do drugiej fazy zwiększyła Caja Laboral Vitoria z Maciejem Lampe. Hiszpanie pokonali w Stambule Anadolu 91:76, a polski skrzydłowy zdobył 17 punktów i miał siedem zbiórek.

Wyniki meczów 9. kolejki (x - awans do TOP 16):

grupa A

Panathinaikos Ateny - Fenerbahce Stambuł      69:55         

Olimpija Union Lublana - Chimki Moskwa        74:72

czwartek:

Mapooro Cantu - Real Madryt                   76:70

tabela:

                         pkt    M   Z   P    kosze

x-1. Real Madryt          15    9   6   3   741:648

x-2. Panathinaikos Ateny  15    9   6   3   671:644

x-3. Chimki Moskwa        14    9   5   4   675:677

4. Fenerbahce Stambuł     13    9   4   5   650:669

5. Mapooro Cantu          12    9   3   6   639:653

6. Olimpija Lublana       12    9   3   6   662:717

grupa B

Elan Chalon-Sur-Saone - MDP Siena              108:103  po dogr.

czwartek:

Alba Berlin - Unicaja Malaga                         63:74

Asseco Prokom Gdynia  - Maccabi Electra Tel Awiw     73:89

tabela:

x-1. Maccabi Tel Awiw        16   9   7   2     732:646

x-2. Unicaja Malaga          16   9   7   2     676:653

x-3. MDP Siena               14   9   5   4     791:749

x-4. Alba Berlin             13   9   4   5     660:670

------------------------------------------------------

5. Elan Chalon-sur-Saone     12   9   3   6     720:757

6. Asseco Prokom Gdynia      10   9   1   8     609:713

grupa C

Anadolu Efes Stambuł - Caja Laboral Vitoria     76:91

EA7 Emporio Armani Mediolan - Żalgiris Kowno    65:67

czwartek:

Cedevita Zagrzeb - Olympiakos Pireus            62:84

tabela:

x-1.Żalgiris Kowno             16   9    7   2    733:640

x-2.Olympiakos Pireus          16   9    7   2    706:656

x-3.Anadolu Efes Stambuł       14   9    5   4    685:667

4. Emporio Armani Mediolan     12   9    3   6    679:685

5. Caja Laboral Vitoria        12   9    3   6    652:708

6. Cedevita Zagrzeb            11   9    2   7    655:752

grupa D

Lietuvos Rytas Wilno - Brose Baskets Bamberg   67:62

czwartek:

Partizan mt:s Belgrad - FC Regal Barcelona     67:68 po dogr.

CSKA Moskwa - Besiktas Stambuł                 87:72

tabela:

x-1. FC Barcelona            18   9   9   0    699:558

x-2. CSKA Moskwa             17   9   8   1    705:634

x-3. Besiktas Stambuł        13   9   4   5    633:684

4. Partizan mt:s Belgrad     11   9   2   7    641:680

5. Lietuvos Rytas Wilno      11   9   2   7    605:658

6. Brose Baskets Bamberg     11   9   2   7    648:717

Dowiedz się więcej na temat: Euroliga | Asseco Prokom Gdynia | Blake Schilb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje