Reklama

Reklama

Michał Gołaś w grupie Sky

Michał Gołaś w przyszłym roku będzie jeździł w grupie Sky. Poprzednie cztery sezony polski kolarz spędził w ekipie Etixx-Quick Step.

Gołaś w 2012 roku został mistrzem Polski. Rok wcześniej zdobył koszulkę najlepszego górala w Tour de Pologne. W 2014 roku najlepiej jeździł po górach w wyścigu Dookoła Pekinu.

- Jestem bardzo dumny z dołączenia do Sky i niezwykle zmotywowany przed kolejnym rokiem - powiedział Gołaś cytowany przez stronę Sky.

- Zawsze podziwiałem filozofię drużyny i sukcesy, które osiągała przez lata. Nie mogę się doczekać aż rozpocznę naukę od najlepszych zawodników na świecie - dodał Gołaś.

W drużynie Sky jeździ Chris Froome - zwycięzca tegorocznego Tour de France.

- Michał jest silny, solidny i wszechstronny. Pasuje do naszego zespołu. Oferuje solidność, której szukaliśmy. Jesteśmy podekscytowani, że mamy go na pokładzie - ocenił 31-latka szef zespołu Dave Brailsford.

Już wcześniej dużo mówiono o przejściu Gołasia do Sky. Razem z nim ma przenieść się także Michał Kwiatkowski. Jego transfer czeka jeszcze na oficjalne potwierdzenie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy