• 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1-2 w 18. kolejce PKO Ekstraklasy

Raków Częstochowa odniósł pierwsze zwycięstwo w 2021 roku. W meczu 18 kolejki PKO Ekstraklasy pokonał Zagłębie Lubin 2-1.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa

Mecz lepiej zaczęło Zagłębie. Już w siódmej minucie Patryk Szysz zagroził bramce Dominika Holca. W tej sytuacji bramkarz Rakowa nie był zmuszony do interwencji, bo piłkarz Zagłębia trafił w boczną siatkę. Sześć minut później Szysz był już skuteczniejszy. Niecelnie w pole karne zagrał Łukasz Poręba. Piłka, po odbiciu od Igora Sapały, spadła na nogę 22-latka, który pewnie trafił do siatki.

Raków się jednak nie poddawał. Częściej przebywał na połowie rywali, ale długo nie potrafił stworzyć groźnej sytuacji. Z gry nie udało się stworzyć zagrożenia, ale gospodarze zdobyli bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. W 29. minucie pięknym strzałem popisał się Ivi Lopez.

Do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej połowie przeważało Zagłębie. Raków jednak dobrze się bronił i nie dopuszczał do groźnych sytuacji.

Podopieczni Marka Papszuna rozwinęli skrzydła w ostatnich 20 minutach. Taka postawa się opłaciła, bo skończyła się zwycięskim golem. Prostopadle w pole karne zagrał Marko Poletanović. Ivi Lopez uderzył, ale dobrze interweniował Dominik Hładun. Piłka jednak odbiła się jeszcze do Saszy Balicia i wpadła do siatki.

Piłkarz Zagłębia zapewnił więc Rakowowi pierwsze trzy punkty w 2021 roku. Z kolei Zagłębie, od czasu wznowienia rozgrywek, jeszcze nie wygrało.