Reklama

Reklama

​Cracovia. Trener Michał Probierz nie chce już mówić o Januszu Golu

Najpierw było przerzucanie się oświadczeniami, później wzajemne ataki, a teraz zapanowała cisza. - Nie chcę już poruszać tematu Janusza Gola - ucina Michał Probierz, trener Cracovii.

To jeden z najgorętszych tematów w polskiej piłce ostatnich tygodni, ale wygląda na to, że trener i zarazem wiceprezes Cracovii nie ma już ochoty dłużej go komentować.

Gdyby chodziło o 90 proc. piłkarzy Ekstraklasy, to temat już dawno przestałby być wałkowany. Sprawa dotyczy jednak najlepszego zawodnika Ekstraklasy ubiegłego roku, który dodatkowo jest sowicie opłacany. Dlatego też sprawa wraca od ponad dwóch miesięcy.

Najpierw klub zarzucił Golowi, że mimo pandemii nie chce zrezygnować z części wypłat, za co trener Michał Probierz odebrał mu opaskę kapitana. Na oświadczenie szkoleniowca Gol odpowiedział swoją wersją wydarzeń i sprawa wydała się załatwiona. Jak się jednak okazało - nie na długo.

Reklama

Zawodnik wystąpił w trzech pierwszych spotkaniach po pandemii: najpierw zaliczył cały mecz, następnie 70 minut, a później niespełna 30, wchodząc już jako rezerwowy. W ostatnich spotkaniach Gola nie ma już nawet na ławce.

Dodatkowo obaj panowie poróżnili się po raz kolejny. Gol mówił, że nie miał "rozmowy oczyszczającej" z Probierzem, z kolei szkoleniowiec podkreślał, że rozmawiali aż cztery razy. 

W tej sytuacji dziennikarze próbują dowiedzieć się czegoś więcej o sytuacji Gola, który nie dość, że nie pomaga drużynie na boisku, to jeszcze zarabia najwięcej z całego zespołu (nieoficjalnie mówi się, że nawet 100 tys. zł miesięcznie).

- Niedawno powiedział Pan, że Janusz Gol nadal jest do dyspozycji i walczy o miejsce w składzie. Chciałem zapytać, co takiego stało się z jego dyspozycją, że od czterech spotkań nie zagrał ani minuty i ostatnio nie łapie się do kadry meczowej? - zapytał jeden z dziennikarzy trenera Probierza.

- Zawsze będzie dużo dyskusji... Temat był już tyle razy wałkowany i odwijany, że chciałbym go już publicznie zakończyć - uciął szkoleniowiec.

- A czy były prowadzone, choćby wstępne, rozmowy z Golem o rozwiązaniu kontraktu? - dociekali dziennikarze.

- Nie chciałbym tego tematu publicznie poruszać - uciął ponownie Probierz.

Teraz Cracovia przygotowuje się do sobotniego spotkania z Lechią w Gdańsku, a trzy dni później w Krakowie zagra o finał Pucharu Polski z Legią Warszawa.

PJ#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki.Sprawdź szczegóły >>>

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama