Liga japońska - 23. kolejka J1 League: Urawa Red Diamonds - Vegalta Sendai 6-0 (3-0)

W spotkaniu 23. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 18 października, zespół Urawej Red Diamonds wysoko wygrał z Vegaltą Sendai 6-0 (3-0). Pojedynek odbył się na Saitama Stadium 2002 w Saitamie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

Leonardo 67',86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Urawej Red Diamonds wygrała 11 razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urawej Red Diamonds w ósmej minucie spotkania, gdy Kazuki Nagasawa strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Koya Yuruki.

W 23. minucie kartkę obejrzał Tomoya Ugajin z drużyny gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Urawej Red Diamonds, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie trafił Quentin Martinus.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Jakubowi Slowikowi, zawodnikowi Vegalty Sendai.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urawej Red Diamonds w 39. minucie spotkania, gdy Shinzo Koroki strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 40. minucie Takahiro Yanagi zastąpił Kojego Hachisukę.

Drugą połowę jedenastka Vegalty Sendai rozpoczęła w zmienionym składzie, za Keiyę Shiihashi wszedł Yoshiki Matsushita.

Niedługo później Shinzo Koroki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Urawej Red Diamonds, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Koya Yuruki.

Na murawie, jak to często zdarzało się Urawej Red Diamonds w tym sezonie, pojawił się Ryosuke Yamanaka, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 53. minucie Tomoyę Ugajina. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w drużynie Urawej Red Diamonds doszło do zmiany. Leonardo wszedł za Shinza Korokiego. A kibice Vegalty Sendai nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shuna Nagasawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Isaac Cuenca.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie wynik na 5-0 podwyższył Leonardo. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Quentin Martinus.

Między 69. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Urawej Red Diamonds: Yuki Muto, Ewerton, Quentin Martinus, na ich miejsce weszli: Kenyu Sugimoto, Kai Shibato, Takahiro Sekine. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryoheiego Michibuchiego, Alexandre'a Guedesa zajęli: Kunimitsu Sekiguchi, Hiroto Yamada.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 6-0 zdobył ponownie na cztery minuty przed zakończeniem meczu Leonardo. Bramka padła po podaniu Daikiego Hashioki.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-0.

Mate Junior Simao
23′ 53′ Tomoya Ugajin
Ryutaro Iio
 36′ 77′ Quentin Geordie Felix Martinus
Keiya Shiihashi46′
 8′ Kazuki Nagasawa
Ryohei Michibuchi73′
69′ Ewerton da Silva Pereira
Juan Isaac Cuenca López59′
Koya Yuruki
Takayoshi Ishihara
69′ Yuki Muto
Wataru Tanaka
 39′ (k.), 51′ 53′ Shinzo Koroki
Alexandre Xavier Pereira Guedes73′
Haruki Fukushima
Goro Kawanami
53′ Ryosuke Yamanaka
Koji Hachisuka40′
Yosuke Kashiwagi
Yasuhiro Hiraoka
77′ Takahiro Sekine
Yoshiki Matsushita46′
69′ Kai Shibato
Kunimitsu Sekiguchi73′
53′  67′, 86′ Leonardo Nascimento Lopes de Souza
Shun Nagasawa59′
69′ Kenyu Sugimoto
Hiroto Yamada73′

Przewaga drużyny Vegalty Sendai w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.